Çağla Şıkel, gözyaşlarını tutamadı

İstinyePark’ta 14 Nisan’da Tan Sağtürk Akademi danışmalığında gerçekleşen dans festivalinde birbirinden güzel performanslar ile gençler sanatla, dansla ve güzel sanatla buluştu.

Tan Sağtürk, ve Özge Ulusoy’un jüri üyesi olduğu festivalde duygusal anlar yaşayarak kendi çocukluk günlerine dönen Çağla Şıkel, gözyaşlarını tutamayarak önce annesine sonra ise çocuklarını dansa teşvik eden ailelere teşekkür etti.

blank

“Bizim Kemik Yapımız Musait”

Komedyen oyuncu Tolga Çevik’te düzenlenen dans yarışmasında kızı Tuna’yı izlemeye geldi.Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyleyen Tolga Çevik “Bizim ailecek kemik yapımız dans etmeye musait.Kemal’in danslarınıda izliyorum bizim çocukşar dans etmeyi seviyor.” dedi. Bir projede yer alıp almayacağını soran muhabirlere Çevik “Ailecek tatil modundayız çok yoruldum tatil yapıyoruz.” diyerek alışveriş merkezinden ayrıldı.

Dansla ilgilenen gençler için harika bir fırsat olan İstinyePark Dans Festivali, gelenekselleşme isteğine bu yıl bir adım daha yaklaştı. Tan Sağtürk Akademi danışmanlığında tasarlanan İstinyePark Dans Festivali’nde, yetenekli gençler ana etkinlik alanında sahne alarak izleyenlere unutulmaz anlar yaşatırken, kendi sanat hayatlarında da kalıcı anılar bıraktı.

Yiğit Alıcı’nın sunuculuğunu yaptığı festivalde okul dans gruplarının yanı sıra Tan Sağtürk Akademi dans bölümü öğrencileri ve Devlet Opera Balesi’nden misafir sanatçılar da özel gösteriler gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı olarak kabul edilen Nisan ayında, Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu’ndan Otizmli iki öğrenci, İstinyePark Dans Festivali’nde sahneye onur konuğu olarak çıkarak aldıkları dans eğitimlerini sergiledi.

Tan Sağtürk, Çağla Şıkel ve Özge Ulusoy’un jüri üyesi olduğu festivalin sonunda İstanbul Özel Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve TED İstanbul Koleji’nden seçilen iki yetenekli dansçı, Tan Sağtürk Akademi’den bir yıllık burs ödülü kazandı.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.