Çağan Irmak’tan ‘Çocuklar Sana Emanet’ itirafı

‘Çocuklar Sana Emanet’ filmi gişede beklenenin altında kalan Çağan Irmak, senaryoya mistik ve doğa üstü güçlere sahip yaratıkları eklediği için pişman oldu.

Çağan Irmak’ın 23 Mart’ta vizyona giren, başrolünü Şerif Sezer, Engin Akyürek ve Hilal Altınbilek’in paylaştığı ‘Çocuklar Sana Emanet’, beş haftada 67 bin 150 kişi tarafından izlenerek, gişede beklenenin altında kalmıştı.

Akyürek’in canlandırdığı Kerem isimli karakterin başından geçen travmatik kaza sonrasında, geldiği kasabada karşı karşıya kaldığı sıra dışı olayları gerilim dolu bir dille anlatan proje, Irmak’ın 2006 yılında çektiği ‘Kabuslar Evi’nin devamı şeklinde olumsuz eleştiriler de almıştı.

Milliyet’in haberine göre Irmak, filmde Engin Akyürek’e musallat olan mistik ve doğa üstü güçlere sahip yaratık ve canavarları senaryonun içine yerleştirdiği için pişmanlık yaşadı. Yönetmenin eleştiri alan ve gereksiz bulunan sahnelerden sonra yakın çevresine, “Bu yaratıkları filme koymayabilirdik” diyerek dert yandığı ve bundan sonra korku türü yerine, duygusal yoğunluğu olan filmler yapmayı istediği bildirildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.