YouTube / gazetemag tv

Çağan Atakan Arslan: Türk milletini aşağılama suçunu işlemedim

Survivor 2016 şampiyonu Avatar lakaplı milli sporcu Çağan Atakan Arslan, Türk milletini aşağılama suçundan hakkında açılan dava için hakim karşına çıktı. Atakan, “Ben milli sporcuyum, Türk milletini aşağılama suçunu işlemedim” diye savunma yaptı.

Survivor 2016’nın şampiyonu Avatar Atakan, hakim karşına çıktı. Survivor yarışmasıyla adını büyük bir kitleye duyuran milli sporcu Çağan Atakan Arslan, hakkında “Türk milletini aşağılama” suçundan açılan dava için savunma yaptı.Arslan, “Bu suçtan yargılandığım için utanç duyuyorum” dedi.

TÜRK MİLLETİNE HAKARET ETTİĞİ GEREKÇESİYLE 2 YIL HAPSİ İSTENMİŞTİ

Milli sporcu ve Survivor yarışması şampiyonlarından Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan’ın 2016 yılında katıldığı bir televizyon programında yayınlanan bir videosunda arkadaşının “Türk milletine söylemek istediğin bir şey var mı sorusuna “Hepsinin a…” dediği gerekçesiyle hakkında “Türk milletini alenen aşağılama” suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi. Bakırköy 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Çağan Atakan Arslan ile avukatı Ersin Köylü katıldı.

“BÖYLE BİR SUÇLAMADAN DOLAYI UTANÇ DUYUYORUM”

Duruşmada savunmasını yapan Atakan Arslan, “Böyle bir suçlama ile burada olmaktan son derece utanç duyuyorum. Olay günü arkadaşım Murat rakiplerimizle ilgili sorular soruyor ve çekim yapıyordu. Maç öncesi bir çekimdi. Ona esprili cevaplar veriyordum. Kulağımda da kulaklık vardı ve müzik dinliyordum. O esnada kulaklıktan müzik dinlediğim için arkadaşımın ‘Türk halkına’ dediğini duymadım. Rakiplerimizden bahsettiğini zannederek argo bir sözcük kullanarak cevap verdim” dedi.

“BENİ YIPRATMAK İÇİN YAYINA VERDİLER”

Milli sporcu olduğunu ve kick boks dalında 2011 yılında ülkesine ilk altın madalyayı kazandırdığını belirten Arslan, “Ben 2016 yılında Survivor yarışmasına katıldım ve şampiyon oldum. Bu video 3-4 yıl önce çekilmiş bir video. Beni yıpratmak adına basına verilmiştir. Kim vermiş bilmiyorum ama bu konuda suç duyurusunda bulundum. Ben milli sporcuyum Türk milletini aşağılama suçunu işlemedim” ifadelerini kullandı.

MAHKEME DAVAYI ARA KARARA BAĞLAYARAK ERTELEDİ

Davayı ara karara bağlayan mahkeme, videoyu çeken Murat Ismık’ın tanık olarak dinlenmesine ve videonun tamamının temin edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.