Bursalı Hoca’nın kitabı ABD’de yayınlanıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmi Gürsakal’ın ‘Python ve R Uygulamaları ile Derin Öğrenme için Sentetik Veri’ kitabı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Springer Yayınevi’nin Apress firması tarafından yayınlanıyor. Bursalı Profesör Gürsakal’ın, yapay zeka ve yapay sinir ağları konusunda, sentetik verinin kullanımını anlatan kitabı yakında ABD’deki kitapçılarda raflardaki yerini alacak.

BURSA İGFA- İş dünyası ve akademik dünyada, yazdığı kitaplarla tanınan Prof. Dr. Necmi Gürsakal, aktif hocalık sürecinde olduğu gibi emeklilik hayatında da üretmeye devam ediyor.

Gürsakal, Sadullah Çelik ve Esman Birişici ile birlikte kaleme aldığı, “Synthetic data for Deep Learning Applications with Python and R” ( Python ve R Uygulamaları ile Derin Öğrenme için Sentetik Veri) kitabı, uluslararası camiada da çok yakında okuyucularıyla buluşacak. Söz konusu kitap, 2 bin 900 bilimsel dergi ile 300 binden fazla kitap yayımlayan ve uluslararası bir teknoloji yayınevi olan Springer’in, Apress adlı firması tarafından yayınlanacak.

Uzun süredir veri analizi, yapay zeka, makine öğrenmesi, sosyal ağlar ve metaverse gibi konularda kitaplar yazan ve seminerler veren Profesör Gürsakal, İngilizce yayınlanacak kitabıyla ilgili olarak, “Yapay zeka ve makine öğrenmesi konularında çok sık olarak kullanılan bir model olan derin öğrenme modellerinde, çok sayıda veriye gereksinim vardır. Veri gereksinimi bu modellerde bir darboğaz olduğu için bu sorunun aşılması konusunda çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Sentetik veriler bu soruna bir çare olarak ve sağlıktan imalata kadar çok çeşitli alanlarda bir çözüm olarak gündem gelmektedir” dedi. Gürsakal’ın, Türkçe olarak yayınlanmış 30’a yakın akademik kitabının yanı sıra çok sayıda romanı da bulunuyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.