Bursa Yenişehir’in hava yolcu ve yük trafiği açıklandı

Gürhan ADANA / Yenişehir Memleket (BURSA İGFA) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Bursa Yenişehir Havalimanı’nın 2022 yılı ağustos ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

Buna göre Bursa Yenişehir Havalimanı’nda Ağustos ayında, iç hat yolcu trafiği 9 bin 627, dış hat yolcu trafiği 3 bin 477 oldu. Ağustos ayında toplam 13 bin 104 yolcuya hizmet verildi.

Ağustos ayında, Bursa Yenişehir Havalimanı’na iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda bin 793, dış hatlarda 33 olmak üzere toplamda bin 826’ya ulaştı.

Yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise Ağustos ayında toplamda 211 ton oldu.

8 aylık (ocak-ağustos) dönemde ise Bursa Yenişehir Havalimanı’nda yolcu trafiği 76 bin 777, uçak trafiği 11 bin 403, yük trafiği (kargo+posta+bagaj) ise 950 ton olarak gerçekleşti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.