Bursa Valiliği: Metroda sigara tartışmasında gözaltına alınanların her ikisi de Türk ve serbest

Bursa’da yabancı uyruklu olduğu ve sigara içme yüzünden tartıştığı iddia edilen sosyal medya haberine karşı Bursa Valiliği, söz konusu gözaltına alınan vatandaşların şikayetçi olmamaları dolayısıyla serbest bırakıldığı ve şahısların her ikisinin de Türk vatandaşı olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

BURSA (İGFA) – Bursa Valiliği, Acemler Metro İstasyonu’nda sigara içme yüzünden çıktığı öne sürülen tartışmayla ilgili sosyal medyada ‘yabancı uyrukluların kargaşası’ olarak yer alan habere yönelik yazılı açıklamada bulundu.

Valilik’ten yapılan yazılı açıklamada, “Sosyal medyada yer alan 08.05.2022 günü 22.30 sıralarında bir metro istasyonunda iddiaya göre yabancı uyruklu şahısların sigara içmeleri sonucu çıkan kargaşa ile ilgili olarak; Bahse konu kargaşanın Acemler Metro İstasyonunda sigara içme iddiası üzerine özel güvenlik görevlilerinin müdahalesi esnasında olduğu, gözaltına alınan şahısların birbirlerinden şikayetçi olmamaları üzerine Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakıldıkları, şahısların her ikisinin de Türk vatandaşı olduğu tespit edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.