Burhaniye Belediyesinden 4 Bin Kişilik Aşure Hayrı

Burhaniye Belediyesi’nin her sene geleneksel olarak düzenlediği aşure hayrı Belediye hizmet binası önünde yapıldı. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Birlik, beraberlik duygularını yoğun olarak yaşadığımız bu ayda aşure hayrımızı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Burhaniye Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla her sene düzenlenen aşure hayrı bu senede gerçekleştirildi. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in de katılarak bizzat ikram ettiği hayırda 4 bin kişilik aşure dağıtıldı.

Burhaniye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Belediye aşevinde hazırlanan aşureler, Muharrem ayı nedeniyle Belediye hizmet binası önünde 3 ayrı noktada vatandaşlara dağıtıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’le birlikte Başkan Yardımcısı Murat Yazgan ve Belediye meclis üyelerinin öncülüğünde 4 bin kase aşure dağıtımı yapıldı. Hayırda konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Burhaniye Belediyesi olarak Birlik, beraberlik duygularını yoğun olarak yaşadığımız bu ayda aşure hayrımızı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.