Burcu Kara, bebekler için yepyeni bir marka oluşturdu

Doğaya olan tutkusu ile bilinen Burcu Kara, ezberleri bozan bir kumaş teknolojisiyle bebekler için yepyeni bir marka oluşturdu.Tamamen doğal, bitkilerle boyanan, doğayı minimumda kullanan ve aynı zamanda zarar vermeyen yepyeni bir kumaş teknolojisiyle çalıştığını söyleyen Kara, I’m Natural 2021 İlkbahar – Yaz Bebek Kreasyonunu ebeveynlerin beğenisine sundu.

Bir inovasyon ürünü olarak gönülleri fethedecek ‘I’m Natural’ için baştan sona doğadan ilham aldığını söyleyen Burcu Kara;tüm kumaşların en sevdiğimiz bitkilerle boyandığını söyledi. Limonun, narın ve cevizin kabuklarından, zeytinin, gülün ve lavantanın yapraklarından yirmi iki farklı renk tonuyla çalıştığını söyleyen Kara,çocuklar için hiç kimyasal kullanmadan sağlıklı bir dünya yarattıklarını söyledi. “Anne olduğum günden beri kullandığım şeylerin içerikleriyle daha çok ilgilenmeye başladım. Çocuğuma giydirdiğim giysilerdeki kimyasallar da beni rahatsız etmeye başladı. Çünkü sadece Organik Cotton yazması sağlıklı olması için yeterli değildi. Kullanılan boya, iplik ve baskıların da organik olması gerekiyordu. Bir yıl boyunca bu konuyu araştırdım, sonunda sadece bitkilerle boyanan bu kumaş teknolojisiyle tanışıp denemeye karar verdim. Ortaya çok etkilendiğim, aklıma ve vicdanıma çok yatan bir iş çıktı.Hem doğal, hem sağlıklı, hem de doğa dostu. Artık I’m Natural’i çocuklarımızla buluşturma vakti geldi.”dedi.

blank

Hedefim hem sağlıklı çocuklar,hem korunan bir doğa

Burcu Kara,organik olmanın ötesinde, ipliğinden baskısına kadar “doğal” olan üretim teknikleriyle hazırladığı koleksiyonun heyecanını yaşarken,tüm kumaşların yumuşacık ve kolay ütülenen bir dokusu olduğunu, tasarımlarında da çocukların rahatını göz önünde tuttuğunu söyledi.Doğanın içerisinde büyüdüğünü, doğayı ve çocukları çok sevdiğini belirten Kara,üretim sürecinin hiçbir aşamasında doğaya zarar verilmediğini açıkladı.Bir doğa dostu olarak, 0-3 yaş grubu için yaptıkları üretimde diğer tüm kumaşlara oranla yüzde yetmiş daha az su kullanıldığını, doğaya zararlı atık bırakmayan bir sistemle çalıştıklarını söyleyen Kara, “I’m Natural’la sağlıklı çocuklar, korunan bir doğa” dedi

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.