gazetemag tv

Burak Sergen ‘Neyzen’ oyunuyla İzmir’de tiyatro severlerin karşısına çıkıyor

Neyzen Burak Sergen Yorumuyla 21 Ocak Salı İzmir’de!

Ülkemizin en önemli ve en büyük taşlama şairlerinden Neyzen Tevfik Kolaylı’nın hayat öyküsünü konu alan ’’Neyzen’’ Burak Sergen’in muhteşem performansıyla 21 Ocak Salı İzmir Akm Yunus Emre Salonu’nda sevenleri ile buluşuyor.
Bazen buruk bir tebessümle izleyeceğiniz oyunda tüyleriniz diken diken olacak!

21 Ocak Salı 20:30 İzmir AKM Yunus Emre Salonu

blank
Burak Sergen

NEYZEN

Türkiye’nin en büyük taşlama ustalarından olan Şair Neyzen Tevfik Kolaylı’nın yaşam öyküsü, Burak Sergen’in tek kişilik performansıyla sahneye taşındı.

Ünlü şairin babasının sürgün edildiği Bodrum’da hayata gözlerini açışından, ney’le tanıştığı çocukluk yıllarına, baskı ve zulümlere karşı sesini yükselttiği gençlik yıllarından, dönemin tanınmış şair ve yazarlarıyla geçirdiği sürgün yıllarına kadar tüm hayatının öyküsü…Yetmiş dört yıllık ömrünü sürgün, vatan hasreti, gözaltılar, başkaldırılar, rejim değişiklikleri ve yoksullukla geçiren Neyzen Tevfik’in acı ve hiciv dolu hayatını bazen acıklı bir tebessümle bazen de tüyleriniz diken diken olarak izleyeceksiniz.

Yazan: Tuncer Cücenoğlu
Yönetmen: Işıl Kasapoğlu
Oyuncu: Burak Sergen
Prodüksiyon: Elf Yapım
Dramaturg: Bilgesu Kasapoğlu
Işık Tasarım: Işıl Kasapoğlu
Müzik: Joel Simon
Dekor&Kostüm Tasarım: Hakan Dündar
Yaş Sınırı: +14

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.