BTP Lideri Hüseyin Baş’ın 19 Mayıs coşkusu; Gençlerle marş okudu, şarkılar söyledi

Ankara’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamasına katılan BTP Lideri Hüseyin Baş, ‘Bugün dahili bedhahlardan kurtulmanın mücadelesini veriyoruz’ dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) yurt genelinde bir çok ilde düzenlenen etkinlik ve şölenlerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Genel Başkan Hüseyin Baş da Başkent Ankara’da gerçekleştirilen kutlamalara katıldı.

BTP Ankara Gençlik Kolları tarafından organize edilen program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Programda her birlikte Andımız okundu, marşlar söylendi.

BTP lideri gençlerle birlikte şarkı söyledi

Tamamı gençlerden oluşan konuşmacılardan sonra sahneye BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş çıktı.

Salonu dolduran gençlerle birlikte şarkılar söyleyen Hüseyin Baş, gösterdiği performansla dikkat çekti.

BTP liderinin İzmir Marşı’nı okuduğu sırada salonda coşku zirve yaptı.

Şarkılar ve marşların ardından salonu dolduran gençlere hitap eden Baş Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma ilişkin değerlendirmeler yaptı.

“Atatürk bu vatanı gençlere armağan ve emanet etti”

Atatürk’ün 19 Mayıs’ı gençlere armağan ve de emanet ettiğini ifade eden Hüseyin Baş, şöyle devam etti; “Bu ne demek? Eğer bu vatanın bir kurtuluş savaşı daha vermesi gerekirse, bu mücadeleyi de biz gençlere emanet etmiştir Atatürk. Unutmayın, bu vatan toprakları ne durumda olursa olsun ilk adımı Türk gençliği atacaktır. Biz atamıza, bu güzel günde söz veriyoruz; vatan toprakları hangi durumda olursa olsun o adımı yılmadan ve korkmadan atacağız.”

Türkiye’nin şu anda Gençliğe Hitabe’nin ikinci bölümünde yazılanları yaşadığını ifade eden Hüseyin Baş; “Yani dahili bedhahların olduğu bölümü yaşıyoruz. Bunlardan kurtulmanın kavgasını da, siyasetini de demokratik zeminde milletle birlikte, tek tek bütün Türk gençliğini ayıktırarak, bu fikri onlara ulaştırarak yine biz vereceğiz, siz vereceksiniz” dedi.

“Devlet kendi evladından 44 bin lira fazla para alıyor”

Konuşmasında üniversite öğrencilerinin yaşadığı sıkıntılara değinen BTP lideri, “Türkiye gençlerden korkulduğu ve gençlerin hiçbir şekilde hayatın içine dahil edilmek istenmediği bir dönemden geçiyor” diyerek şu ifadeleri kullandı; “Üniversite okuyanlar KYK kredisi alıyor. 4 yıl boyunca 26 bin lira kredi alan bir öğrenci, okulu bittiğinde 70 bin lira borçla muhatap ediliyor. Devlet kendi evladından 44 bin lira fazladan para alıyor. Niye bunu yapıyorlar biliyor musunuz? Sizler okulları bitirip iş hayatına, siyasete atılmayın diye sizi boş işlerle muhatap ediyorlar. Şimdi öyle bir şey yapacağız ki, biz gençler ayağa kalkacağız ve ‘Biz kendi geleceğimizi kendi kendimiz inşa edecek kudretteyiz ve bunu hep birlikte başaracağız’ diyerek bu mücadeleyi vereceğiz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.