Bosch’tan üniversite öğrencilerine inovasyon desteği

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz başkanlığında öğretim üyelerinden oluşan bir heyet, Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasını ziyaret ederek, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında bugüne kadar sağlanan destek için teşekkürlerini iletti.

BURSA (İGFA) – Bursa’da 50’nci üretim yılını kutlayan Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’nın sosyal sorumluluk stratejisi kapsamında toplum için kalıcı etki yaratmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarda, eğitim ve inovasyon çok önemli iki başlığı oluşturuyor.

Şehrin önde gelen eğitim kurumlarıyla yakın temasta bulunmaya önem veren şirket, özellikle bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin inovasyon çalışmalarına bağış ve sponsorluk desteğinde bulunuyor.

Bosch, Bursa Uludağ Üniversitesi ile yürütülen iş birlikleri çerçevesinde üniversite öğrencilerinin oluşturduğu UMAKİT’in (Uludağ Üniversitesi Makina Topluluğu) TÜBİTAK Efficiency Challenge yarışı, Shell Eco Marathon ve bu yıl Samsun’da yapılacak olan TEKNOFEST yarışlarına katılması için destek veriyor.

Şirket, bu sponsor desteğine ek olarak, UMAKİT’in elektrikli aracını tasarladığı ve yarışlara hazır hale getirdiği atölyeyi de yenilemek üzere bağışta bulunuyor. Bosch’un desteği sayesinde öğrencilerin modern, yaratıcı ve koşulları iyileştirilmiş bir alanda çalışmaları sağlanmış olacak.

Geçen yıl kasım ayında Bursa Uludağ Üniversitesi ile öğrencilerin dönem içi staj ve projelerini fabrika ortamında yapabilmelerine imkan sağlayan bir protokole imza atan Bosch Bursa Fabrikası, geçtiğimiz günlerde Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu, Dijital Dönüşüm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kurtuluş Kaymaz, Rektör ve Dekan yardımcıları, bölüm başkanları ve öğretim üyelerinden oluşan bir heyeti ağırladı.

Bosch Güç Aktarma Çözümler Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut tarafından karşılanan konuk heyet, iş birliğinde gelinen noktayı değerlendirirken, Bosch’un dijital dönüşümle ilgili yetkinlik merkezini ve uygulamaları yerinde görme fırsatı buldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.