Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Borusan Sanat bu hafta dijital platformlar üzerinden yayınladığı konserleri ile izleyicilerine keyifli bir program hazırladı. 4 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de borusansanat’de Shakespeare ve Müzik, 5 Haziran Pazar günü saat 11.30’da Kerem Hasan yönetimindeki BİFO’nun başarılı bir ABD turnesinin ardından, Almanya ve Belçika’da konserler veren solist viyolonselci Daniel Müller-Schott’a eşlik ettiği “Baharı Dansla Karşılamak” başlıklı konser müzikseverlerle buluşacak.

Baharı danslarla karşılayan konser borusansanat’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat üzerinden yayınladığı konser kayıtlarıyla izleyicilerine buluşmaya devam eden Borusan Sanat, bu hafta da birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyor. Avusturya’nın en başarılı orkestralarından biri olan Innsbruck Tirol Senfoni Orkestrası’nın daimi şefi olan Kerem Hasan yönetimindeki BİFO, ABD turnesinin ardından, Almanya ve Belçika’da konserler veren solist viyolonselci Daniel Müller-Schott’a eşlik edecek. 5 Haziran Pazar günü saat 11.30’da yayınlanacak olan ve Macaristan’dan İspanya’ya uzanan farklı kültürlere ait ezgilerin seslendirileceği “Baharı Danslarla Karşılamak” başlıklı konserde, Zoltán Kodály’nin Galanta Dansları, Édouard Lalo’nun Viyolonsel Konçertosu ve Sergey Rachmaninov’un son büyük eseri olan Senfonik Dansları seslendirilecek.

Serhan Bali ve Aydın Büke ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat’de yer alacak.

Shakespeare dönemi müzikleri borusansanat’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat’den yayınlanacak “Shakespeare ve Müzik” başlıklı konser 4 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de müzik severlerle buluşacak. İzmir Barok Topluluğu’nun üç üyesi, viola da gamba sanatçısı Bülent Oral ve soprano Linet Şaul ve lut ustası Diego Leveric yazarın yapıtları için bestelenmiş dönem müziklerini yorumlayacak. Tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem de Shakespeare’in oyun ve sonelerini canlandıracak.

Konser öncesinde Back on Stage ekibinin gerçekleştirdiği söyleşilere ise 19.30’dan itibaren aynı kanaldan ulaşılabiliyor.

“Piyanoyla Bir Akşam” bir konser borusansanat’de !

Borusan Sanat borusansanat üzerinden hazırladığı dopdolu konser kayıtlarıyla izleyicilerine müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor. 29 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da yayınlanan “Piyanoyla Bir Akşam” başlıklı konserde Borusan Quartet Maurice Ravel, Edvard Grieg, Erik Satie ve Frédéric Chopin’in yapıtlarından bir seçki izleyicisi ile buluşuyor. Borusan Quartet’in genç ve başarılı piyanist Iraz Yıldız’ı konuk edeceği bu konserde Schumann’ın incelikli fikirleriyle bezediği Piyanolu Beşlisi seslendirilecek.

Serhan Bali ve Aydın Büke ise konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat’de yer alıyor.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİMLER:

SHAKESPEARE VE MÜZİK

4 HAZİRAN 2022 Cumartesi 20.00

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat
19.30 Konser öncesi söyleşi: Back on Stage

LİNET ŞAUL soprano

BÜLENT ORAL viola da gamba

DIEGO LEVERIC archlute

AYŞE LEBRİZ BERKEM tiyatro performans

BAHARI DANSLA KARŞILAMAK

5 HAZİRAN 2022 Pazar 11.30

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

KEREM HASAN şef

DANIEL MÜLLER-SCHOTT viyolonsel

KODÁLY Galánta Dansları

LALO Viyolonsel Konçertosu, Re minör

RACHMANINOV Senfonik Danslar, op.45

PİYANOYLA BİR AKŞAM

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

BORUSAN QUARTET•

IRAZ YILDIZ piyano ◊

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

RAVEL Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Fa Majör •

GRIEG Peer Gynt Suite no.1 op.46 ◊:

IV. In The Hall Of The Mountain King

SATIE Gymnopédie, no.1 ◊

CHOPIN Balad no.1, Sol minör, op.23 ◊

SCHUMANN Piyanolu Beşli, Mi bemol Majör, op.44 •◊

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.