Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Borusan Sanat bu hafta sanatseverlere keyifli bir program hazırladı. Borusan Müzik Evi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirakiKültür AŞ ile iş birliğinde Mercan Dede’nin “Secret Tribe” projesi 25 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Müze Gazhane’de müzikseverlerle buluşuyor. Fiziki konserlerinin yanı sıra 28 Mayıs Pazar günü saat 20.00’de borusansanat’de Shakespeare dönemi müzikleri seslendirilirken, 29 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da yayınlanacak olan “Piyanoyla Bir Akşam” başlıklı konserde Borusan Quartet Maurice Ravel, Edvard Grieg, Erik Satie ve Frédéric Chopin’in yapıtlarından bir seçki ile müzikseverlerle buluşacak.

Mercan Dede, “Secret Tribe” projesiyle “Hava Kararınca” Müze Gazhane’de!

Borusan Müzik Evi’nin açıldığı 2010 yılından bu yana sürekli konuğu olan, verdiği pek çok konserle müzikseverlerle buluşan Mercan Dede, dünyanın dört bir yanında beğeniyle izlenen, önemli festivaller ve kültürel etkinliklerde sahne alan projesi “Secret Tribe” başlıklı konser serisiyle 25 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Müze Gazhane’de müzikseverlerle buluşuyor. Mercan Dede, Doğu’ya özgü sufi müziğinin ilahi geleneğini çağdaş müziğin tınılarıyla incelikli bir şekilde harmanlayarak eski ile yeniyi, Doğu ile Batı’yı birleştiriyor. Kültür AŞ işbirliğinde gerçekleşecek “Secret Tribe” başlıklı konser, Müze Gazhane’nin “Hava Kararınca” etkinlikleri kapsamında yer alacak.

Shakespeare dönemi müzikleri borusansanat’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat üzerinden yayınladığı konser kayıtlarıyla izleyicilerine buluşmaya devam eden Borusan Sanat, bu hafta da birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyor. 28 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştirilmiş Shakespeare ve Müzik başlıklı konser izleyicisi ile buluşacak. İzmir Barok Topluluğu’nun üç üyesi, viola da gamba sanatçısı Bülent Oral ve soprano Linet Şaul ve lut ustası Diego Leveric yazarın yapıtları için bestelenmiş dönem müziklerini yorumlayacak. Tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem de Shakespeare’in oyun ve sonelerini canlandıracak.

Konser öncesinde Back on Stage ekibinin gerçekleştirdiği söyleşilere ise 19.30’dan itibaren aynı kanaldan ulaşılabiliyor.

“Piyanoyla Bir Akşam” bir konser borusansanat’de !

Borusan Sanat borusansanat üzerinden hazırladığı dopdolu konser kayıtlarıyla izleyicilerine müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor. 29 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da yayınlanacak olan “Piyanoyla Bir Akşam” başlıklı konserde Borusan Quartet Maurice Ravel, Edvard Grieg, Erik Satie ve Frédéric Chopin’in yapıtlarından bir seçki izleyicisi ile buluşuyor. Borusan Quartet, genç ve başarılı piyanist Iraz Yıldız’ı konuk edeceği bu konserde Schumann’ın incelikli fikirleriyle bezediği Piyanolu Beşlisi’ni seslendirecek.

Serhan Bali ve Aydın Büke ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat’de yer alacak.

“Piyanonun Kanatları Altında” bir konser borusansanat’de !

Bu hafta da borusansanat üzerinden yayınlanmaya devam eden “Piyanonun Kanatları Altında” başlıklı konserde Amerikalı besteci John Adams’ın Grand Pianola ve Modest Mussorgsky’nin senfonik süiti olan ve Maurice Ravel’in orkestra için düzenlediği Bir Sergiden Tablolar adlı yapıtı seslendiriliyor.

2019’dan beri Liège Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nın sanat yönetmeni olan ve geçtiğimiz sezon City of Birmingham Senfoni, Budapeşte Festival, Tonhalle, RAI Senfoni ve Bournemouth Senfoni Orkestrası gibi topluluklarla başarılı konserler veren Gergely Madaras, BİFO ile bu ilk birlikteliğinde Amerikalı besteci John Adams’ın Grand Pianola adlı yapıtında, ülkemizin en başarılı ve sevilen piyanistlerinden Ufuk ve Bahar Dördüncü ikilisini yönetecek. Konserde Adams’ın yapıtında sahnede olacak üç değerli şan sanatçısı soprano Ecem Arıcasoy, soprano Ceren Aydın ve mezzosoprano Dilan Şaka olacak.

Serhan Bali ve Aydın Büke ise konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat’de yer alıyor.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİMLER:

PİYANOYLA BİR AKŞAM

29 MAYIS 2022 Pazar 11.30

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

BORUSAN QUARTET•

IRAZ YILDIZ piyano ◊

RAVEL Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Fa Majör •

GRIEG Peer Gynt Suite no.1 op.46 ◊:

IV. In The Hall Of The Mountain King

SATIE Gymnopédie, no.1 ◊

CHOPIN Balad no.1, Sol minör, op.23 ◊

SCHUMANN Piyanolu Beşli, Mi bemol Majör, op.44 •◊

SHAKESPEARE VE MÜZİK

28 MAYIS 2022 Cumartesi 20.00

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat

LİNET ŞAUL soprano

BÜLENT ORAL viola da gamba

DIEGO LEVERIC archlute

AYŞE LEBRİZ BERKEM tiyatro performans

PİYANONUN KANATLARI ALTINDA

BİFO İLE UFUK & BAHAR DÖRDÜNCÜ

22 MAYIS 2022 Pazar 11.30

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

GERGELY MADARAS şef

UFUK & BAHAR DÖRDÜNCÜ iki piyano

ADAMS Grand Pianola Music

MUSSORGSKY/ RAVEL Bir Sergiden Tablolar

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.