Borusan Müzik Evi Üç Özel Konserle Müze Gazhane’de

Borusan Müzik Evi, İBB Kültür AŞ ile işbirliğinde üç yeni konserle Müze Gazhane’de sanatseverlerle buluşuyor. Beyoğlu’nun ana müzik mekânlarından biri olan Borusan Müzik Evi, mevcut binasından çıkıp kıta değiştirerek disiplinlerarası yeni projelerini sunmaya hazırlanıyor.

Beyoğlu’nun ana müzik mekânlarından biri olan Borusan Müzik Evi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirakiKültür AŞ ile işbirliği içerisinde Müze Gazhane’de vereceği üç yeni konserle müzikseverlerle buluşuyor.

Yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin önemli temsilcilerini sanatseverlerle buluşturarak farklı bir deneyim sunan Borusan Müzik Evi, 2010 yılından bu yana İstanbul’un kültür ve sanat yaşamının merkezi olan Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi üzerinde bulunan binasının dışına çıkarak İstanbul Kadıköy’de bulunan, çokyönlü bir restorasyon projesiyle şehre kazandırılan “yeni yaşam alanı” Müze Gazhane’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sanatı ulaşılabilir kılmayı amaçlayan ve ücretsiz olarak gerçekleşecek Müze Gazhane’deki üç konserde Mercan Dede, LE BANG BANG ve LBT yer alacak.

Mercan Dede, “Secret Tribe” projesiyle “Hava Kararınca” Müze Gazhane’de!

Borusan Müzik Evi’nin açıldığı 2010 yılından bu yana sürekli konuğu olan, verdiği pek çok konserle müzikseverlerle buluşan Mercan Dede, dünyanın dört bir yanında beğeniyle izlenen, önemli festivaller ve kültürel etkinliklerde sahne alan projesi “Secret Tribe” başlıklı konser serisiyle 25 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Müze Gazhane’de müzikseverlerle buluşuyor. Mercan Dede, Doğu’ya özgü sufi müziğinin ilahi geleneğini çağdaş müziğin tınılarıyla incelikli bir şekilde harmanlayarak eski ile yeniyi, Doğu ile Batı’yı birleştiriyor. Kültür A.Ş. işbirliğinde gerçekleşecek “Secret Tribe” başlıklı konser, Müze Gazhane’nin “Hava Kararınca” etkinlikleri kapsamında yer alacak.

Müze Gazhane’de alışılmışın dışında bir akustik tekno deneyimi LBT ile “Yerin Altında”da yankılanıyor!

LBT 14 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de Müze Gazhane’de bilgisayar veya synthesizer olmadan piyano, bas ve davullarla tamamen akustik canlı tekno deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Doğaçlamayı müziklerinin merkezine koyan LBT, Müze Gazhane “Yerin Altında” etkinlikleri kapsamında son albümleri Make Kin ile sanatseverleri zaman duygusunun gitgide azaldığı bir dünyaya davet ediyor. Betzl, Hirning ve Wolfgruber üçlüsü, bu konserde yoğun ve tanıdık etkileşimleriyle yarattıkları mükemmel enerjiyi müzikseverlerle paylaşacak.

Sıradışı ikili Le Bang Bang, “Hava Kararınca” Müze Gazhane’de!

Le Bang Bang 20 Temmuz Çarşamba günü saat 20.00’de Müze Gazhane’de vereceği konserde yeni albümleri Pure ile sanatseverlerle buluşuyor. Stefanie Boltz ve Sven Faller’dan oluşan bu sıradışı ikilinin yeni albümü Pure, sadece caz ve pop cover versiyonları değil, aranjmanlarıyla da kompozisyonun özünü gözler önüne seriyor. Boltz, sesini sofistike bir enstrüman gibi kullanarak hassas ve sınırsız çeşitlemelerle dinleyicileri büyülüyor. Faller’ın gürleyen bas hatları, yükselen yayı ve psikedelik olarak bozulmuş sesleri ile olan diyalog, müziklerinin özel karakterini, Le Bang Bang’in eşsiz sesini yaratıyor. Müze Gazhane “Hava Kararınca” etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek konserde Le Bang Bang, alışılmışın dışında kalan farklı nüansları farklı diyaloglarla dinleyicisine sunmaya hazırlanıyor.

MERCAN DEDE “SECRET TRIBE”

25 MAYIS 2022 Çarşamba 20.00

MÜZE GAZHANE, “HAVA KARARINCA”

LBT

14 TEMMUZ 2022 Perşembe 20.00

MÜZE GAZHANE, “YERİN ALTINDA”

Leo Betzl piyano

Maximilian Hirning bas

Sebastian Wolfgruber davullar

LE BANG BANG

20 TEMMUZ 2022 Çarşamba 20.00

MÜZE GAZHANE, “HAVA KARARINCA”

Stefanie Boltz vokaller

Sven Faller kontrbas

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.