Bodrum’da filmi çekilecek! Aylan bebeğin dramı film oluyor!

4 yıl önce cansız bedeni Akyarlar Sahiline vuran Aylan Kürdi’nin Bodrum’da filmi çekilecek. Filmi ünlü yönetmen Ömer Sarıkaya çekecek.

İslamofobi, Sessiz Melek, Sessiz Çığlık gibi filmlerin yönetmeni dünyaca ünlü yönetmen Ömer Sarıkaya yeni bir filme hazırlanıyor, gençliğinin bir bölümünü geçirdiği Bodrum’da, 2 Eylül 2015’te boğularak ölen üç yaşındaki Aylan Kürdi’nin filmini çekecek.

Tamer Karadağlı başrolde olacak

Filmin kadrosu ise belli olmaya başladı, Filmde Tamer Karadağlı, Wilma Ellles, Mike Mitchell, Daniel Baldwin, Yılmaz Morgül ve gazeteci Talat Atilla rol alacak. Mülteci dramına dikkat çekmek amacıyla yapılacak filmin süresi ise 90 dakika olacak.

”Bu film Titanik’ten daha acıklı olacak”

Bu filmin gerçek bir hikaye olduğunu söyleyen Sarıkaya ”Film Titanik’ten daha acıklı olacak. Filmde Aylan Bebek’i kim oynayacak henüz belli değil” şekline konuştu. Sarıkaya filmin gelirlerinin insanı yardımlarda kullanılacağınıda sözlerine ekledi.

Ömer Sarıkaya kimdir?

1969 yılında Batman’da dünyaya gelen Ömer Sarıkaya, 16 yaşında Bodrum’a gitmiştir. 1993 yılında 25 yaşındayken bir Hollanda vatandaşı ile evlenen Sarıkaya Hollanda’ya yerleşti. 8 sene önce film çekmeye başladı ve çeşitli ödüller aldı, şimdi ise Aylan Kürdi’nin filmini çekmeye hazırlanıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.