Bitcoin Metrikleri Toparlanmayı Sürdürüyor

Haftanın son gününde kripto para yatırımlarını değerlendiren Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, değerlendirmesinde şu konulara yer verdi:

“Son 48 saat içerisinde bir kez daha 28.600 bölgesine gerileyen Bitcoin yeniden toparlanarak 30.000 üzerine çıktı. Bu hafta Bitcoin için dip olduğunu belirterek başlamış ve argümanımızı destekleyen göstergelerin Cuma itibari ile arttığını görüyoruz. Hem arz-talep metrikleri hem de balina hesap hareketlerinde düzelme söz konusu.

Ayrıca Bitcoin’in yeniden 28.600 seviyesine inmesiyle satıcıların hareketleneceğini ve long pozisyonların likidite olmasını beklerken, alıcıların 28.000 bölgesinde hareketlenmesi ve fiyatı cazip bularak yapılan alımlar sonucu 30.000 üzerine çıktığını görüyoruz. Yani bu sefer shortcular dediğimiz satışçılar gafil avlandılar.

Piyasalarda Terra etkisi devam ediyor. Hem Terra Labs’in aldığı hem de Luna Vakfı’nın almış olduğu AVAX’lar gündemde. Çünkü Terra’nın aldığı AVAX’lar bir yıllık kilitli olmasına karşılık Luna Vakfı’nın elindeki AVAX’lar serbest. Bu durum AVAX fiyatına etki ederken, diğer tarafta Rusya’nın kripto paraları legal hale getireceği masada yer alıyor. Küresel piyasalarda risk iştahının iyimser olduğu bu günlerden geçiyoruz. Bu risk iştahına yansırken altcoin hareketlilikleri de görmeye başladık. Tron, Near ve KAVA bunlardan üçü.

Bitcoin ise teknik olarak 30.600-28.800 dar bandında yatay işlemlerini sürdürüyor. Fakat ilk tepkinin 31.400 seviyesinin kırılması ile 33.000 seviyesine doğru oluşabileceğini düşündüğümüz teknik metrikler bulunuyor. Dört saatlikte üçlü dip yapan Bitcoin için majör direnç 31.400 seviyesi.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.