Birbirlerine girdiler! Beyaz Saray’da amansız çekişme!

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump hakkında çıkan yeni bir kitapta, Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk günlerinde kızı Ivanka ve eşi Melania arasında bir çekişme olduğu aktarıldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump hakkında çıkan yeni bir kitapta, Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk günlerinde kızı Ivanka ve eşi Melania arasında bir çekişme olduğu aktarıldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı ve başdanışmanı olan Ivanka Trump’ın, babasının başkanlığının ilk günlerinde “First Lady” ofisinin adını “First Family” (İlk Aile) olarak değiştirmek istediği iddia edildi.

NTV’nin aktardığına göre Mary Jordan tarafından yazılan ve gelecek hafta piyasaya çıkacak olan “Anlaşma Sanatı: Melania Trump’ın Anlatılmayan Hikayesi” adlı kitapta, Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk günlerinde eşi ve kızı arasında büyük bir güç çekişmesi olduğu aktarıldı.

Söz konusu kitapta 2016 yılında Hillary Clinton’a karşı başkanlık yarışını kazanan Donald Trump’ın sonuca çok şaşırdığı ve aile üyelerinin Beyaz Saray’daki çeşitli roller üstlenmek için hemen harekete geçtiği öne sürüldü. Buna göre Ivanka Trump, oğlu Barron’un okulu nedeniyle bir süre New York’ta kalıp Beyaz Saray’a hemen taşınmayan Melania Trump’ın gelmesinden önce Beyaz Saray’da bir dizi değişiklik gerçekleştirdi.

“OFİSİN ADINI VE İŞLEVİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİ”

Kitaptaki bir diğer dikkat çekici iddialardan biri ise, Ivanka Trump’ın Melania Trump için hazırlanan First Lady ofisinin adını ve işlevini değiştirmek istemesi.

Buna göre 39 yaşındaki başkanın kızı ofisin adını “First Family” olarak değiştirmeyi ve tüm aile üyelerinin kullanabileceği bir alan olarak tasarlamayı istedi, ancak bu girişimi First Lady tarafından engellendi.

“SINIRLARINI BELİRLEMEK İÇİN KAPI EKLETTİ”

Jordan, kitabında “Melania uzaktayken, Ivanka kırmızı koltuklarında Beyaz Saray’ın elitlerine davetler düzenleyerek özel salonunun keyfini çıkardı. First Lady’nin ofisinde kendi evindeymiş gibi davrandı. Ancak, Melania bundan hoşlanmadı, Barron ile nihayet buraya taşındığında sınırları belirlemek için ofisine çeşitli kapılar ekletti” ifadelerine yer verdi.

“OĞLU İÇİN SÖZLEŞME İSTEMİŞ”

Haber.com sitesinden Melike Aydın, aynı kitaptan ABD başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump’ın evliliğiyle ilgili başka bir iddiayı da aktardı.

Habere göre, First Lady, finansal fırsatlar ve miras konularında, oğlu Barron’un Trump’ın yetişkin diğer üç çocuğuyla eşit olacağına dair yazılı kanıt istedi ve 2017 yılında evlilik sözleşmesini Barron’un finansal haklarını iyileştirmek için yenilemiş. Ancak Beyaz Saray sözcüsü Judd Deere, kitabın kurmaca olduğunu ve gerçekleri yansıtmadığını belirterek iddiaları yalanladı.

Business Insider’a konuşan Deere, “Tamamen yanlış. Medya yine Ivanka Trump ile ilgili bilinmeyen kaynaklardan gelen ve doğrulanmamış bilgilerin peşinde koşuyor” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.