“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” filmi Adalet için yarışıyor

Dünya prömiyerini 29. Adana Film Festivali’nde yapan ve festival yolculuğuna 16. Porto Riko Lusca Fantastik Film Festivali ve 31. ABD St. Louis Uluslararası Film Festivali ile devam eden “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”, 12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde Altın Terazi’de adalet için yarışıyor.

Yönetmenliğini Serpil Altın’ın, yapımcılığını Korhan Uğur ve Serpil Altın’ın yaptığı bilimkurgu filmi “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” İstanbul prömiyerini merakla bekleyen seyircisi ile buluşuyor.

Aynı zamanda Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film (Yeşil Film prodüksiyon ilkelerine sadık kalmaya gayret eden) girişimi olan “Bir Zamanlar Gelecek: 2121” ekibinden Serpil Altın, Korhan Uğur ve oyuncu Selen Öztürk festivalin endüstri günleri programı olan VisionIST kapsamında “YEŞİL FİLM NEDİR?” atölyesinde, daha iyi bir gelecek için deneyimledikleri yeşil film farkındalığını aktaracaklar.

blank

Senaryosunu Korhan Uğur ve Serpil Altın’ın yazdığı, başrollerini ise Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç’ın paylaştığı “Bir Zamanlar Gelecek: 2121”in konusu ise şöyle:
“Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelir. “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen yeni hayat karşılığında, yaşlı neslin yok edilmesi zorunludur. Bu sistemde yaşayan ailenin hayatı yeni bebek haberiyle değişir.”

Atölye “Yeşil Film” Nedir?
Konuşmacılar
Serpil Altın – Yönetmen, Yapımcı, Senarist
Korhan Uğur – Yapımcı, Senarist
Selen Öztürk – Oyuncu
AKM Yeşilçam Sineması, Saat: 14.30 – 15.30

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” Gösterimleri
20 Kasım Pazar, saat 16:30, Atlas 1948 Sineması
22 Kasım Salı, saat 19:00, Kadıköy Sineması
24 Kasım Çarşamba, 16:30, Kadıköy Sineması
24 Kasım Çarşamba, 18:00, AKM Yeşilçam Sineması

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.