Bir hayal daha hayata geçiyor: Yeni bisiklet yolu için kazma vuruldu

Lüleburgaz Belediyesi Durak Mahallesi ile bağlantıyı sağlayacak 2,5 kilometrelik bisiklet yolu için çalışma başlattı. Tamamlandığında bağlantı noktalarıyla birlikte Özgürlük Caddesi sonuna kadar bağlanacak bisiklet yoluyla birlikte kent içindeki bisiklet yolu 5 kilometreyi aşmış olacak. Bu çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte bir hayal daha hayata geçecek.

Bisiklet kenti Lüleburgaz’ı oluşturmak için çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettiren Lüleburgaz Belediyesi, bisiklet sürücülerinin güzergahları üzerinde bulunan Durak Mahallesi’ne giden İstasyon Caddesi’nde bisiklet yolu yapımı için çalışmalarına başladı. Yol tamamlandığında kentin doğu ve güney aksı bisiklet yollarıyla bağlanmış olacak.

Bisiklet yolu ağı genişliyor

Dünyanın dört bir yanından bisikletli gezginlerin rota güzergahında yer alan Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nin (LYBA) de yer aldığı Lüleburgaz’da yapılan yeni çalışmalarla bisiklet yolu ağı genişliyor. Birbirini tamamlayıcı şekilde gerçekleştirilen projeler kapsamında LYBA’nın ardından pilot uygulama olarak Özgürlük Caddesi’nde 2 kilometrelik bisiklet yolu hayata geçirilmişti.

Konfor ve güvenlik bir arada!

Bülent Ecevit Bulvarı’nın İstasyon Caddesi’nin kesiştiği (39 AVM Kavşağı) nokta ile Durak Mahallesi girişi arasında yer alan 2,5 kilometre uzunluğundaki bisiklet yolunda konfor ve güvenlik bir arada olacak. Karayolundan ayrı bir şekilde gidecek bisiklet yolunda bisiklet sürücüleri güvenlikli bir şekilde yol alabilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.