Bilecik Pazaryeri’nde vatandaşlar yağmur ve şükür duası için stadyumda buluştu

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Belediyesince düzenlenen Yağmur ve Şükür duası için vatandaşlar ilçe stadyumunda dua etti.

Pazaryeri Gündem / BİLECİK İGFA) – Pazaryeri ilçe stadyumunda ilçe Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program ilçe Müftüsü Şenol Şahin tarafından vaaz ve dua ile devam etti.

Yağmur duasına İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in yanı sıra çevre köylerden ve Pazaryeri ilçesinden birçok vatandaşın katıldı.

Yağmur ve Şükür duası sonrası hep birlikte ilçe stadyumunda Cuma namazı kılınırken, Pazaryeri Belediyesi namaz sonrası vatandaşlara ikramda bulunurken, İlçe Kaymakamı Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin, vatandaşlara pilav ayran ikram etti.

Pazaryeri Belediyesi olarak ilçe halkımızla yağmur duasına çıktık diyen Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Güzel bir katılım oldu Allah hepsinden razı olsun. Ürünlerimizi ektik hasadımızı bekliyoruz ama yağmurumuz biraz az oldu. Nisan ayı genelde ilçemizde yağmurlu bir ay olur mayısın sonuna geldik ama yağmurumuz yok bizde dua edelim, çocuklarımızla birlikte, hemşehrilerimiz ile birlikte duaya çıkalım istedik. İnşallah bol bereketli hayırlı bir hasat dönemi olsun rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.