Beydağ Belediyesi’nden 2. Uçurtma Şenliği

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uçurtma Şenliği için de heyecan dorukta… Rengarenk uçurtmalarını gökyüzüne bırakacak çocuklar, 22 Mayıs’taki bu etkinlik için saat 10.00’da Atatürk Stadı’nda olacak.

Beydağ Belediyesi tarafından “Uçurtmalar Bizden Eğlenmesi Sizden” sloganı ile düzenlenen Uçurtma Şenliği’nin ikincisi 22 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Beydağ Atatürk Stadı’nda yapılacak şenlik saat 10:00’da başlayacak. Bu yılki Uçurtma Şenliği’nde birçok yeni aktivite ve oyunların olacağı Beydağ Belediyesi tarafından bildirildi.

“Gökyüzünü Birlikte Renklendirelim”

Beydağ Belediyesi tarafından yapılan 2. Uçurtma Şenliği’yle ilgili açıklama şöyle:

“Beydağ Belediyesi olarak her yıl geleneksel olarak yapılması planlanan anacak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle ara verilen , çocukların ve büyüklerin büyük bir merakla beklediği 2. Uçurtma Şenliği bu yıl çok daha farklı eğlencelerle, oyunlara ve yarışmalara sahne olacaktır.

Şenliğe katılan her çocuğa uçurtma, balon, patlamış mısır ve limonata hediye edilecek ve çocuklar ücretsiz olarak maskotlarla eğlenecek, yüz boyama etkinliğine katılacak, birbirinden eğlenceli oyunlar oynayacak ve hazırlanan parkurlarda diledikleri kadar eğlenebilme şansına sahip olacaklardır.

Yüz boyama ve yarışmalardan dopdolu geçecek bir program ile çocuklar unutulmaz bir gün geçirme fırsatı bulacaklardır. Minik kalplerimizi eğlendirecek olan 2. Uçurtma Şenliğine tüm halkımız davetlidir.”

Şenlikte katılımcılar kendi yaptıkları uçurtmaların yanı sıra hazır uçurtmalarla da şenliğe katılabilecekler.

Ayrıca Uçurtma Şenliği sonrası şampiyonluğunu ilan edecek olan Beydağ Belediye Spor Kulübünün de final maçı gerçekleştirilecek. Tüm sporseverler de maça davet edildi.

Tüm vatandaşları düzenlenecek şenliğe davet eden Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Çocuklarımız ve aileleri için hazırladığımız bu özel günde tüm Beydağlılarla birlikte olmak istiyoruz” dedi.

Etkinlikler

Maskotlar : Şenlik alanında çocuklar için tahta bacak, çizgi film kahramanları ve palyaçolar olacaktır.

Balon Dağıtımı: Maskotlar tarafından çocuklara ücretsiz balon ve uçurtma dağıtılacaktır.

İkram: Çocuklara yönelik ücretsiz olarak patlamış mısır, limonata ikramında bulunulacaktır.

Yüz boyaması: Çizgi Film Kahramanları ve Palyaçolar tarafından ücretsiz olarak yüz boyaması yapılacak.

Yarışmalar: Hem çocuklarla hem velilerle oynanacak olan birbirinden eğlenceli halat çekme, çuval yarışı gibi yarışmalar yapılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.