gazetemag tv

Bergüzar Korel’in ablası Zeynep Korel’in hayatı tehlikede!

Amerika’da evlere temizlik yaparak geçimini sürdüren Zeynep Korel’in avukatı, Bergüzar Korel ve anneleri Hülya Darcan hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda annesinden psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü anlatan Zeynep Korel, bu sefer avukatı aracılığıyla yeniden gündeme geldi. Kardeşi Bergüzar Korel’in, hakkında koruma kararı çıkardığı Zeynep Korel’in avukatı, Hülya Darcan’ın tehditlerini anlattı.

blank

Magazin Noteri adlı YouTube programına telefonla bağlanan Avukat Esennur Ezgi, Zeynep Korel’in, babası Tanju Korel’in mirasından hiç pay almadığı iddialarını yanıtladı. Zeynep Korel, o iddialara şu şekilde yanıt verdi:

Mirastan pay almadı

“Zeynep Korel babası vefat ettikten sonra mirastan hiç pay almadı ve yüklü miktardaki payını annesi Hülya Darcan ile kardeşi Bergüzar Korel’e bıraktı. Hatta şu an Hülya Hanım’ın Ulus’ta oturduğu ev de Tanju Korel’den miras. Annesi Hülya Darcan’ın yaptığı maddi yardımlar Zeynep Korel için değil kızı içindi.”

Dava açacağız

“İki tarafı uzlaştırmak istedik ancak Hülya Darcan ve Bergüzar Korel anlaşmak istemediler. Zeynep Hanım yine miras payını istemedi ama ben avukatı olarak hak talebinde bulunacağım. Gerekirse Zeynep Korel’in hakkını alabilmesi için İzale-i Şuyu Davası (Ortaklığın Giderilmesi Davası) açacağız.”

blank

Uzlaşmaya yaklaşmadılar

Zeynep Korel’in avukatı Esennur Ezgi konuşmasının devamında, müvekkili Zeynep Korel’in tek talebinin, itibarının iade edilmesi ve hakkında çıkan yalan haberler ile ilgili anne Hülya Darcan ile kız kardeş Bergüzar Korel’in gerekli açıklamaları yapmaları olduğunu belirterek, karşı tarafın asla uzlaşmaya yaklaşmadığını ifade etti.

Annesi tehdit etmiş

Hülya Darcan’ın hem kendisini hem de Zeynep Korel’i tehdit ettiğini açıkladı. Avukat Esennur Ezgi, iki kardeşin annesini defalarca aradığını belirterek, açıklamasına şu şekilde devam etti:

Zeynep’in ve kızının hayatı tehlikede

“Annesi Hülya Darcan’ı da defalarca kez aradım, kendisi iki kez bana “Zeynep’in ve kızının hayatının tehlikede” olduğunu söyleyip telefonu kapattı. Kendisini bir kez daha aradım ancak telefonu kapalıydı. ‘Hayatı tehlikede nasıl bir söylem, ne amaçla söylendi?

Torunu ziyarete nasıl gitsin?

“Aralık ayında Zeynep Hanım’ın kızı, anneannesi Hülya Darcan’ı ziyarete gelecekti. Bu söylemden sonra nasıl gelsin? Kendisi ayrıca benim için ‘çakılacaksın yere.’ ifadesini kullandı. Bu konuşma sırasında yanımda tanıklarım da vardı ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.”

Peki ne olmuştu?

Zeynep Korel daha önce, “Amerika’da temizlikçilik yaparak geçimini sağlıyor” haberleri ile gündeme bomba gibi düşmüştü.

blank

Kardeşi koruma kararı aldırmıştı

Zeynep Korel, kardeşi Bergüzar Korel’in evliliğinin kötü gittiğini, eşi Halit Ergenç’le tartıştığı iddialarıyla dikkatleri üzerine çekmiş, yaptığı açıklamalarla magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Bunun üzerine Bergüzar Korel, koruma kararı aldırmıştı.

Bergüzar Korel ne demişti

Bergüzar Korel, ablası hakkında şu ifadelere yer vermişti:

“Biz her zaman ailecek bütün aile fertlerimizin seçimlerine, hayatlarına hep saygı duyduk. O kendisi paylaşmayı tercih etti. Onun tercihidir. Saygı duyuyoruz.”

Zeynep Korel, kardeşi Bergüzar Korel’e dava açıyor!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.