Bergüzar Korel’in ablası Zeynep Korel’in hayatı tehlikede!

Amerika’da evlere temizlik yaparak geçimini sürdüren ’in avukatı, ve anneleri Hülya Darcan hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda annesinden psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü anlatan , bu sefer avukatı aracılığıyla yeniden gündeme geldi. Kardeşi ’in, hakkında koruma kararı çıkardığı ’in avukatı, Hülya Darcan’ın tehditlerini anlattı.

Magazin Noteri adlı YouTube programına telefonla bağlanan Avukat Esennur Ezgi, ’in, babası Tanju Korel’in mirasından hiç pay almadığı iddialarını yanıtladı. , o iddialara şu şekilde yanıt verdi:

Mirastan pay almadı

babası vefat ettikten sonra mirastan hiç pay almadı ve yüklü miktardaki payını annesi Hülya Darcan ile kardeşi ’e bıraktı. Hatta şu an Hülya Hanım’ın Ulus’ta oturduğu ev de Tanju Korel’den miras. Annesi Hülya Darcan’ın yaptığı maddi yardımlar için değil kızı içindi.”

Dava açacağız

“İki tarafı uzlaştırmak istedik ancak Hülya Darcan ve anlaşmak istemediler. Zeynep Hanım yine miras payını istemedi ama ben avukatı olarak hak talebinde bulunacağım. Gerekirse ’in hakkını alabilmesi için İzale-i Şuyu Davası (Ortaklığın Giderilmesi Davası) açacağız.”

Uzlaşmaya yaklaşmadılar

’in avukatı Esennur Ezgi konuşmasının devamında, müvekkili ’in tek talebinin, itibarının iade edilmesi ve hakkında çıkan yalan haberler ile ilgili anne Hülya Darcan ile kız kardeş ’in gerekli açıklamaları yapmaları olduğunu belirterek, karşı tarafın asla uzlaşmaya yaklaşmadığını ifade etti.

Annesi tehdit etmiş

Hülya Darcan’ın hem kendisini hem de ’i tehdit ettiğini açıkladı. Avukat Esennur Ezgi, iki kardeşin annesini defalarca aradığını belirterek, açıklamasına şu şekilde devam etti:

Zeynep’in ve kızının hayatı tehlikede

“Annesi Hülya Darcan’ı da defalarca kez aradım, kendisi iki kez bana “Zeynep’in ve kızının hayatının tehlikede” olduğunu söyleyip telefonu kapattı. Kendisini bir kez daha aradım ancak telefonu kapalıydı. ‘Hayatı tehlikede nasıl bir söylem, ne amaçla söylendi?

Torunu ziyarete nasıl gitsin?

“Aralık ayında Zeynep Hanım’ın kızı, anneannesi Hülya Darcan’ı ziyarete gelecekti. Bu söylemden sonra nasıl gelsin? Kendisi ayrıca benim için ‘çakılacaksın yere.’ ifadesini kullandı. Bu konuşma sırasında yanımda tanıklarım da vardı ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.”

Peki ne olmuştu?

daha önce, “Amerika’da temizlikçilik yaparak geçimini sağlıyor” haberleri ile gündeme bomba gibi düşmüştü.

Kardeşi koruma kararı aldırmıştı

, kardeşi ’in evliliğinin kötü gittiğini, eşi Halit Ergenç’le tartıştığı iddialarıyla dikkatleri üzerine çekmiş, yaptığı açıklamalarla magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Bunun üzerine , koruma kararı aldırmıştı.

ne demişti

, ablası hakkında şu ifadelere yer vermişti:

“Biz her zaman ailecek bütün aile fertlerimizin seçimlerine, hayatlarına hep saygı duyduk. O kendisi paylaşmayı tercih etti. Onun tercihidir. Saygı duyuyoruz.”

Zeynep Korel, kardeşi Bergüzar Korel’e dava açıyor!

# GazeteMAG Arşiv Haberler