Ben Survivor’da bile… Ümit Karan’a ‘cinsel saldırı’dan hapis cezası!

“Ben bu ülkeye hizmet etmiş biriyim.” diyen Karan kendisini “Ben Survivor isimli yarışmada kadınlarla yan yana bulunduğumda bile herhangi bir şey yapmadım” diyerek savundu.

İstanbul’da 2015 yılının ekim ayında oturduğu sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan İ.A.’ya cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla eski milli futbolcu Ümit Karan hakkında “cinsel saldırı” suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan Ümit Karan, delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etmişti. Kararın ardından eski milli futbolcu İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesinde yeniden yargılanmaya başlamıştı. Önceki celse hakkında yakalama kararı çıkarılan eski milli futbolcu Ümit Karan ile taraf avukatları katıldı.

‘MAKEDONYA’DA ÇALIŞTIĞIM İÇİN GELEMEDİM’

Sözcü’de yer alan habere göre: Ümit Karan savunmasında, Makedonya’ya futbol çalıştırdığını ve aylık gelirinin 2 bin euro olduğunu söyleyerek, “Hayatım boyunca kimseye yanlış yapmadım. Makedonya’da çalıştığım için geçen celse gelemedim. Başka herhangi bir amacım yoktur. Benim herhangi şekilde kaçma gibi bir eylemim olamaz. Önceki ifadelerimde de belirttiğim gibi suçlamalar doğru değildir” dedi.

‘OLAYDAN SONRA İSTANBUL’U TERK ETTİ’

Mağdur İ.A.’nın avukatı Işıl Gülümser, “Rant elde etmek için görüşme talep ettiğimiz iddia ediliyor. Ancak doğru değildir. Müvellilim olayın hemen akabinde karakola giderek şikayetçi olmuştur. Anlattıkları da kamera kayıtlarıyla birebir uyumludur. Olayın ardından müvekkilim psikolojik rahatsızlık geçirmiş, sakinleştirici kullanmıştır. Müvekkilimin olay akabinde evliliği bitmiştir. Ergenlik çağında bir kız annesinin çalışamaz duruma gelmesine neden olmuştur ve İstanbul’u terk etmiştir. Başka bir ilde aynı mesleğe devam etmektedir. Müvekkilimin iddiası tartışmasız doğrudur” ifadelerini kullandı.

SAVCI ‘CEZALANDIRILSIN’ DEDİ

Mütalaasını açıklayan savcı Levent Çağıl, yerel mahkemenin basit cinsel saldırı suçundan kurmuş olduğu hükmün kaldırılmasını talep ederek, “sarkıntı düzeyinde kalan cinsel saldırı” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasına karar verilmesini istedi.

‘İŞ BULAMADIĞI İÇİN MAKEDONYA’DA ANTRENÖRLÜK YAPIYOR’

Karan’ın avukatı Ayhan Sağıroğlu ise mağdur avukatının beyanlarına karşı çıkarak, “Karşı tarafın kelimelerle oynamasını kabul etmemiz mümkün değildir. İstismar edilen bir kadın hiçbir zaman hareketsiz kalmaz ve hemen karşılık verir. Mağdurenin anlatımı hayali bir tasvirdir. Neden Makedonya’da antrenörlük yapıyor biliyor musunuz? Şike davasında en az ceza alıp Türkiye’de iş bulamayan tek kişidir” diye konuştu.

‘SURVİVOR’DA BİLE BİR ŞEY YAPMADIM!’

Son sözü sorulan Ümit Karan, “Ben bu ülkeye hizmet etmiş biriyim. Hayatım boyunca kimseye yanlış yapmadım. Atatürkçüyüm. Bana Atatürkçülükten ceza verecekseniz razıyım. Ben Survivor isimli yarışmada kadınlarla yan yana bulunduğumda bile herhangi bir şey yapmadım” diyerek beraatını istedi.

Mahkeme Başkanı Ersoy Yüce ise “Atatürkçülere ceza mı veriyoruz?” diye sordu.

OY ÇOKLUĞUYLA 1 YIL 8 AY HAPİS

Kararın kaldırılmasına karar veren Ceza Dairesi, Karan’ın “sarkıntı düzeyinde kalan cinsel saldırı” suçundan 2 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti. Cezada indirim yapan heyet, oy çokluğuyla 1 yıl 8 ay hapis cezasına karar verdi. Üye hakim Kadir Erdal ise beraat yönünde görüş bildirerek karara muhalefet şerhi koydu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.