gazetemag tv

beIN Sports spikeri Melih Şendil’i kınadı!

beIN Sports, spor spikeri Melih Şendil'in "Kadınlar futbolda olmamalı'' şeklindeki cinsiyetçi sözlerine tepki göstererek konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yayıncı kuruluş beIN Sports, oynanan Real Madrid ve Manchester City maçının hemen ardından yayınlanan “Maç Sonu” programında cinsiyetçi ifadeler kullanan spiker Melih Şendil hakkında açıklamada yaptı.

Ünlü spor spikeri Melih Şendil’in cinsiyetçi yorumuna tepki yağdı!

Kurumun açıklaması şu şekilde:

“beIN SPORTS olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız ‘Maç Sonu’ programında, sunucu Melih Şendil’in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi. Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.