Başkan Büyükakın: Spor yatırımlarıyla Türkiye’ye rol model olduk

Kocaeli genelinde derece elde etmiş sporcu ve kulüplerle bir araya gelen Başkan Büyükakın, “Sporda hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye’ye rol modeliz’’ dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli genelinde başarılı sporcu ve spor kulüpleriyle bir araya geldi. Programda Başkanı Büyükakın’a Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, KASKF Başkanı Murat Aydın ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım eşlik etti. Sporcularla ve takımlarla ayrı ayrı ilgilenen ve fotoğraf çektiren Başkan Büyükakın, buluşmada yaptığı konuşmada, “Kocaeli’de spor alanında hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye’ye rol modeliz. Ancak bu dinamizimle ve farkındalıkla spor alanında ülkemize lokomotif olabiliriz” dedi.

“SPORDA BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Yetişen sporcular, şehrin genelinde desteklenen spor kulüpleriyle sayısal olarak çok büyük bir aile olduklarının altını çizen Başkan Büyükakın, “Bunun yanında birçok branşımızla birlikte tesisleşme bakımından çok büyük imkânlara sahip olan tam bir spor kenti olduk. Ayrıca 67 tane engelli spor kulübümüz, binin üzerinde de sporcumuz var. Bu da spor kenti Kocaeli’nin bir başka başarısıdır” dedi. Yoğun katılımın yaşandığı başarılı sporcularla olan buluşmasında Başkan Büyükakın, “İki tane denize ve Sapanca gölünü sahip bir kent olarak düşündüğümüzde su sporlarında başarısının iyi olduğunu fakat daha iyilerini yapabileceğimizi söylememiz gerekir” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’YE LOKOMOTİF OLABİLİRİZ”

“Aslında spor alanında akademik çalışmalar yapabilecek üniversitemizde BESYO bölümümüz var” vurgusu yapan Başkan Büyükakın, “ASKF ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, bu alanda çok gayretli olduklarını da yakinen biliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin de imkanı var. Bu imkanları ve kurumları bir araya getirdiğimizde Türkiye’ye rol model olduğumuz spor alanında, sporcu ve sportif başarılarda da Türkiye’nin lokomotifi oluruz. Bizimle birlikte diğer şehirlerimizde harekete geçer. Bu sportif başarıyı sporcularımız, kulüplerimiz, Büyükşehir Belediyemiz, ASKF ve Gençlik İl Müdürlüğümüz hep birlikte yapabiliriz” dedi.

‘’RUH OLUNCA BAŞARI OLUR’’

Başarının birçok faktöre bağlı olduğunu belirten Başkan Büyükakın, “Bir dünya ve olimpiyat derecesi almak için hayatını spor üzerine inşa eden sporcular olmadıktan sonra, o sporcuyu yetiştiren hoca, destekleyen aile olmadıktan sonra, her kulübe büyük imkânlar sunsak bile sportif başarı olmaz. Bütün bunlar var, tesis yok olmaz. Tesis var, para yoksa olmaz. Hepsi bir arada olsa bile birde yürek ve ruh yoksa yine başarı olmaz. Ruh olmadan mesela Kurtuluş Savaşı bile olmazdı. Ruh olmadı mı 15 Temmuz’da teröristleri püskürtemiyorsunuz. O yüzden ruh hepsinden önemlidir. Bizim milletimizde ruh konusunda problemi olmayan bir millettir. Sizden ricam bu kentin sporun başkenti olma vizyonuna hep birlikte inanalım ve katkı verelim. Sizler katkı vermezseniz, sizler gayret göstermezseniz, biz idareciler olarak tek başımıza yapacağımız hiç bir şey yok. Sizlerden isteğim bu vizyon için elinizi taşın altına koymanız” ifadesini kullandı.

“BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRDIĞINIZDA YAPMIŞ OLACAKSINIZ”

Spor müsabakalarının dünya arenasında ülkeler için önemine vurgu yapan Başkan Büyükakın, “Spor müsabakaları ülke tanıtımın bir başka vesilesidir. Türk Bayrağını başarı ile dalgalandırdığınız an bu memlekete en büyük hizmeti yapmış olacaksınız. Türkiye sportif başarılar elde ettikçe, dünyada bayrağımız dalgalandıkça aslında ülkemizin tanıtımına ve prestijine katkı sağlayacaksınız. Gücüne katkı sağlayacaksınız bu da bizim ruhumuzdur” diyerek sözlerini tamamladı. KASKF Başkanı Aydın ise “Bizi bugün başarılı sporcularımız ve kulüplerimizle bir araya getiren Başkanımız Büyükakın’a sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bir şeyi siz kıymetli sporcu ve yönetici kardeşlerimizin dikkatine sunmak istiyorum. Son 20 yılda Türkiye ve özellikle Kocaeli, tesisleşme de çok önemli bir mesafe kat etti” şeklinde konuştu.

AYDIN: TAHİR BAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE OLUYOR

Aydın, “Bugün başarılı sporcularla bu salon doluyor, arkadan yeni gençler geliyorsa bunda tesisleşme ve bu noktada fedakârlık gösteren kulüp idarecilerimiz ve ailelerin çok büyük önemi vardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın spora ve sporcuya olan desteklerini ve ilgilerini çok yakından biliyoruz. Ülkemiz bu noktalara geldiyse gerçekten çok büyük bir çaba var. Tabi birde kentimizdeki bir gelişim var. Bu gelişim halen devam ediyor. İşte bunun da en büyük katkıları Tahir Başkanımızın liderliğinde oluyor. Kendisine de ortaya koyduğu eser ve hizmetler için çok teşekkür ediyorum. ASKF olarak bugün burada derece elde etmiş sporcu ve kulüplerimizi bir kez daha tebrik ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.