Başiskele Barbaros Mahallesi’nde Üstyapı Çalışmaları Sürüyor

Kocaeli’nin cazibe merkezi ilçelerinden Başiskele’ de altyapı yatırımları gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Barbaros Mahallesinde altyapı çalışmaları ile kazı alanları çökme süreci tamamlanan cadde ve sokaklarında üstyapı çalışmalarının yüzde 70 kısmını tamamladı. Çalışmalar, program çerçevesinde sürüyor.

ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTIRILDI
2021-2022 yılı yatırım programı kapsamında Başiskele ilçesinde ekonomik ömrünü tamamlayan ve oluşan arızalar nedeniyle su kayıp kaçakların azaltılması ile küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine karşı yoğun altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. 2021 yılında ilçe genelindeki birçok mahallede önemli altyapı yenileme çalışmalarını tamamlayarak hizmete alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İlçeye bağlı Barbaros Mahallesinde ise 100 mm çapında düktil font borular ile içme suyu hatlarının yenileme çalışmalarını tamamladı.

YÜZDE 70 TAMAMLANDI
İSU Genel Müdürlüğü, havaların ısınması ile birlikte altyapı çalışmaları ile kazı alanları dolgu süreci tamamlanan cadde ve sokaklarda başladığı üstyapı çalışmalarını program çerçevesinde sürdürüyor. Şimdiye kadar Barbaros Mahallesinde yüzde 70 oranında üstyapı çalışmaları tamamlandı. Çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler tarafından, Barbaros Mahallesi’ne bağlı Atatürk ve Millet Caddelerine bağlantı sağlayan Turgut Özal Caddesi, Çavuşoğlu, Ebegümeci, İyidere ve Hâkimiyet sokaklarında asfalt serim ve yama çalışmaları yapılıyor.

YAŞAM KALİTESİNE KATKI
Altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklar ile birlikte bölgede yaşayan vatandaşların yaşam kalitesine önemli katkı sağlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, hava şartlarına bağlı olarak altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokakların üstyapı çalışmalarını, program çerçevesinde kalan cadde ve sokaklarda devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.