Başarılı öğrencilerin tercihi yine EÜ oldu

Ege Üniversitesinde kontenjanlar yüzde 100 doldu

Açıklanan 2022 YKS sonuçlarına göre toplam 10 bin 88 genç, Ege Üniversiteli oldu. Ege Üniversitesi, bu sonuçlara göre kontenjanının tamamını doldurarak yüzde 100’lük doluluk oranına ulaştı.

Ege Üniversitesini tercih eden öğrencilere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Yoğun bir sınav maratonunun ardından, üniversite adayı gençler tercihleri yaparak yükseköğretim kurumlarına yerleştiler. Üniversitemiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı öğrencilerin ilk tercihi oldu ve yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. YKS yerleştirme sonuçlarına göre lisans programlarına 5 bin 610, ön lisans programlarına ise 4 bin 478 aday öğrenci yerleşerek Egeli oldu” dedi.

Çiçeği burnunda Egelilere seslenen Rektör Budak, “Araştırma üniversitemizi tercih ederek büyük ailemizin mensubu olan gençlerimizi ve onları yetiştiren ailelerini tebrik ediyorum. 2022-2023 akademik yılında sizleri aramızda görmenin heyecanını yaşıyoruz. Ege Üniversitesini tercih ederek ailemize güç kattınız. Üniversitemizin eğitim, araştırma, spor ve kültür alanındaki tüm olanakları sizleri bekliyor. Yükseköğreniminiz boyunca tam akredite bir üniversiteden kaliteli ve nitelikli eğitim alacaksınız. Bunun yanında ders dışı pek çok etkinlikle verimli ve eğlenceli bir kampüs yaşamı sizleri bekliyor” diye konuştu.67 yıllık köklü geçmişiyle Ege Üniversitesinin öğrenci memnuniyetinde de A plus seviyede olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Budak, “Türk yükseköğretimine örnek olacak pek çok öğrenci odaklı uygulamayı hayata geçirdik. Öğrenci Senatosu ve Öğrenci Dekanlığını kurarak onların üniversite yönetiminde karar süreçlerine dahil olmalarının yolunu açtık. Ege Plus ek karne uygulamamız ile öğrencilerimiz, ders dışı faaliyetlerini belgelendirebiliyor ve özgeçmişlerine ekleyebiliyorlar. Yine Turkuaz Masa, Canlı Destek Hattı, öncelikli hastane randevu sistemi gibi öğrencilerimizin hayatını kolaylaştıracak yeniliklere imza attık. Onlara yönelik gerçekleştirdiğimiz bu uygulamalar ile Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) sonucunda öğrenci memnuniyetinde A plus üniversite olduk” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.