Barilla, İtalya Ulusal Günü Resepsiyonu’nu Lezzetlendirdi

İtalya Cumhuriyeti’nin 76’ncı kuruluş yıldönümü, Ankara’daki İtalya Büyükelçiliği’nde kutlandı. Küresel gıda lideri Barilla, düzenlenen resepsiyonda İtalyan mutfağının seçkin örneklerini sergiledi.

Küresel gıda lideri Barilla, İtalya Cumhuriyeti’nin kuruluş günü şerefine İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyonda İtalyan mutfağının seçkin örneklerini sergiledi.

İtalyan Cumhuriyeti’nin kuruluş günü olan 2 Haziran 1946 şerefine her yıl kutlanan İtalyan Ulusal Günü (Festa della Repubblica), bu yıl da İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde kutlandı. İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi tarafından düzenlenen resepsiyona, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerli ve yabancı protokolün yanı sıra bine yakın davetli katıldı.

Barilla, usta şefinin konuklar için hazırladığı menü ve taze pişirilen yemekler ile İtalyan mutfağından lezzetli örnekler sundu. Barilla Genel Müdürü Murat Koç, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na 145 yıl önce İtalya topraklarında doğan ve geleneksel İtalyan lezzetini tüm dünyaya büyük bir başarıyla taşıyan şirketin küresel ölçekteki ve 30 yıla yakın süredir Türkiye’de yürüttüğü faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Murat Koç, İtalyan gastronomi geleneği ve Akdeniz tipi beslenme tarzının çok önemli bir temsilcisi konumunda olan Barilla’nın sürdürülebilir buğday tarımı konusunda yaptığı öncü çalışmaları da Bakan Kasapoğlu’na aktardı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.