Bahçıvanlık Eğitimi Çankaya Evlerinde Başlıyor

Çankaya Belediyesi, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören bahçıvanlık eğitimlerini Çankaya Evlerinde vermeye başlayacak.

Çankaya Belediyesinin düzenlediği bahçıvanlık eğitimleri vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine bir kez daha başlatılıyor. Bahçıvanlık eğitimleri Esat, Türkan Saylan, 100. Yıl ve Yıldız Çankaya Evlerinde verilecek.

Daha önce Maltepe’de bulunan Yılmaz Güney Sahnesi’nde verilen eğitimler bu kez vatandaşların daha kolay yararlanabilmelerine olanak sağlamak amacıyla 4 farklı mahallede düzenlenecek. Esat, Türkan Saylan, 100.Yıl ve Yıldız Çankaya Evlerinde Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek eğitimler, 21 Mayıs tarihinde başlayacak. 12 Haziran’a kadar sürecek eğitimlerde “Meyve Ağaçlarında Budama”, “Toprak Hazırlığı”, “Tasarım İlkeleri ve Bahçe Tasarım” ve “Organik Tarım” konuları hakkında bilgi verilecek.

Eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşların katılmak istedikleri Çankaya Evine müracaat etmeleri gerekiyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.