Bahçeşehir Üniversitesi 22. Dönem Mezunlarını Çoşkuyla Uğurladı

Bu yıl 22. dönem mezunlarını veren Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) mezuniyet coşkusu yaşadı. Future Kampüste gerçekleşen törende binlerce öğrenci keplerini atarak mezun oldu.

BAU 2021-2022 akademik yılında 22. dönem mezunlarını verdi. Future Kampüste gerçekleşen törende 589’u yabancı öğrenci olmak üzere toplamda 3 bin 540 öğrenci keplerini atarak, yeni hayatlarına ilk adımlarını attı. Bahçeşehir Üniversitesi Global Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, yurt dışındaki üniversitelerin akademik temsilcileri, Bahçeşehir Üniversitesi akademisyenleri, Türkiye’nin önde gelen sektör temsilcileri ve ailelerin katıldığı törende dereceye giren öğrenciler ile tüm mezunlara diplomaları takdim edildi.

“Sevgili öğrencilerimizi en içten dileklerimizle kutluyoruz”

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Şirin Karadeniz, mezunlarıyla gurur duyduklarını ifade ederek, “Sevgili mezunlarımız, BAU ailesi olarak mezuniyet sevincinizi mutlulukla paylaşıyoruz. Bize pırıl pırıl gözlerle bakan siz sevgili öğrencilerimizi en içten dileklerimizle kutluyoruz. Sizler azmettiniz, çalıştınız ve başardınız. Pandemi süreci dâhil olmak üzere asla yılmadınız ve yolunuza devam ettiniz. Sizi gönülden tebrik ediyorum. Bahçeşehir Üniversitesi mezunu olarak kendinizle gurur duyun. Çünkü ailelerinizle birlikte biz sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

“İstanbul, Hayallerimi Gerçekleştirdiğim Şehir Oldu”

Üniversitenin Psikoloji Bölümünü birincilikle bitiren ve okul birincisi olan İranlı Ali Rezaei başarı hikâyesini paylaştı. Amerika’da araştırma yaparken Bahçeşehir Üniversitesi’ni gördüğünü belirterek, “Üniversitenin imkânlarını çok iyi gördüm o yüzden bu üniversiteyi tercih ettim. Üniversiteyi birincilikle bitirdiğim için çok gururluyum” dedi. Ali Rezaei, Amerika’da araştırma yaparken Bahçeşehir Üniversitesini gördüğünü belirterek, “Üniversitenin imkânlarının çok iyi olduğunu anladım bu yüzden Bahçeşehir Üniversitesi’ni eğitimim için tercih ettim. Psikoloji Bölümü üzerinden ilerlemek istiyorum çünkü bu bölümü çok seviyorum. O yüzden psikolojiyi seçtim. Üniversiteyi birincilikle bitirdiğim için çok gurur duydum. Zaten çok uğraştım. Ailem ve kendim için çok mutlu oldum. Bütün üniversite hayatımda bunun için çok uğraştım. Birinci olduğum için çok memnunum” dedi. Doğduğundan beri birçok ülkeyi ziyaret ettiğini söyleyen Ali Rezaei, “Benim için önemli olan başka bir ülkede birinci olmak değil kendim için başarmak oldu. Dün ne yaptım, bugün ne yaptım yarın ne yapacağım benim için o önemli olan bu. 8 yaşındayken ailemle turist olarak buraya geldim. Aileme şunu dedim; ben bir gün burada yaşayacağım. Hayalimi gerçekleştirdim. Buraya geldim ve üniversitemi bitirdim. İstanbul benim için hayalimdeki il onu çok seviyorum o yüzden burada olduğum için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

“Mezunlardan İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Anlamlı Destek”

Mezuniyet töreni bu yıl bir ilke daha sahne oldu. Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve İhtiyaç Haritası (İH) işbirliği ile Bahçeşehir Üniversitesi mezunları sayesinde eğitim hayatlarına yeni başlayacak olan ihtiyaç sahibi öğrenciler kırtasiye malzemeleri başta olmak üzere temel okul ihtiyaçlarına kavuşacaklar. Gönüllüler ihtiyaç sahiplerine destek olmak için, ihtiyaç haritası üzerinden kırmızı pine tıklayarak ilgili ihtiyacı karşılayabilecekler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.