Bahçeli’den İsveç ve Finlandiya’ya ‘kırmızı kart’ yorumu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yunanistan’ın ateşle oynadığını iddia eden Bahçeli, NATO üyelikleri tartışılan İsveç ve Finlandiya’nın kırmızı kart cezalısı olduğunu kaydetti.

ANKARA (İGFA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul’un 29 Mayıs 2022 Pazar günü tarihi bir güne ev sahipliği yaptığına dikkati çeken Bahçeli, “Türkiye’mizin önümüzü aydınlattı. Fethin 569. Yıl dönümü muazzam bir coşkuyla kutlandı” dedi.

“Fatih Sultan Mehmet, teslim olmayan imanı ve yenilmez iradesi ile İstanbul’u fethetmiştir” diyen Bahçeli, “Geçtiğimiz Pazar günü, diğer yanda da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde fidan dikim törenini gerçekleştirdik. Çok şükür yer gök bayrakla süslenmiştir. Millet Bahçesi’ne fitne kazısına heves edenler yine emellerine oluşamayacak. Müşterek gayeleri kriz çıkarmak, sorun üretmek Türkiye’nin önüne taş koymaktır. Kimin sorunlu, kimin suçlu olduğu herkesin malumudur. İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi üzerinden yeni bir kaos planı çıkarmaya kimsenin gücü yetmez” diye konuştu.

Bahçeli, Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesine dönüştürülmesiyle ilgili muhalefetin itirazına dair, “Bu projeden dolayı tahammülsüz gösteren alayı birden çölleşmiş siyasetlerinin kurbanı olacaklardır. Bunların meselesi ne ağaç, ne doğa ne de çevre güzelliğidir. Gayeleri sorun çıkarmak, Türkiye’nin önüne taş koymaktır” dedi.

“İSVEÇ VE FİNLANDİYA KIRMIZI KART CEZALISIDIR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadelenin aynı zamanda zalimlerle, Türkiye düşmanı mihraklarla mücadele olduğunu kaydederek, “Teröristlere elindeki silahı verenler de teröristtir. Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine itirazı boşa değildir. Bu ülkeler samimi değildir” dedi.

“İsveç yönetimi kendi başkentinde bölücü teröristlerin gösterilerine hala sessizdir” diyen Bahçeli, “Geçen hafta Türkiye’de müzakere masasına oturan İsveç heyeti aynı gün terörist Salih Müslim’i devlet televizyonuna çıkaracak kadar art niyetlidir. Bize göre İsveç ve Finlandiya kırmızı kart cezalısıdır. PKK’ya tavır alıp da YPG’yi kollamak ayrı kategoride değerlendirmek yaman bir çelişkidir. PKK neyse YPG odur” diye konuştu.

YUNANİSTAN ATEŞLE OYNUYOR

Grup toplantısında Yunanistan’la yaşanan krize de sessiz kalmayan Bahçeli, “Yunanistan ateşle oynamaktadır” yorumunda bulundu.

“ABD’nin Yunanistan’da kurduğu 9 askeri üs milli kimliğimize tehdittir. Miçotakis yönetimi denize dökülen vandal dedelerinden ders almamıştır” diyen Bahçeli, “Bu gafil zihniyetin anlaşılan odur ki denizin dibini canı tekrar çekmektedir. Yunanistan, NATO üyesidir. Bu statü ise düşmanca tavır ve tutumunu örtbas etmekten uzaktır. Bizim böylesi tehditlere boyun eğecek ne devletimiz ne de milletimiz vardır. Yunanistan’ın F-15 ve F-16 uçaklarıyla ilgili talebi barışa değil kutuplaşmaya, sonucu silaha açılacak bir sürece davetiyedir. 12 Ada konusu henüz kapanmamış bir yaradır. 12 ada Türkiye’den haksızca gasp edilmiştir. Bugünkü şartlarda Türkiye’ye 12 ada üzerinden silah gösterilmektedir” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.