Babil’de heyecan tırmanıyor! İrfan’ı kim ihbar etti?

Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil dizisinde, Halit Ergenç, idealist bir ekonomi profesörü İrfan karakterini canlandırıyor; başarılı oyuncular Aslı Enver, Birce Akalay, Mesut Akusta, Nur Fettahoğlu ve Ozan Güven başrollerinde yer alıyor.

Dizinin yayınlanan son bölümünde, kurduğu saadet zincirini bırakıp oğlu ve eşiyle birlikte oğlunun ameliyatı için ABD’ye gitmek üzere yola çıkan İrfan, Süleyman’ın adamları tarafından yakalanır. İrfan’ın aklında tek bir soru vardır: beni kim ihbar etti?

Egemen mi?

İrfan’ın ortağı olan Egemen, kurdukları saadet zinciriyle hayatında ilk defa bu kadar çok parayla yanyana gelmiştir. Lüks arabalar, zengin kulüpler, şık kıyafetler.. Ancak İrfan’ın gidişi, bu hayalin sonu demektir. İrfan’ın gidişiyle tüm hayalleri suya düşen Egemen, şüpheli listesinin başındadır.

Ayşe mi?

Gizli bir polis olan Ayşe, görevi olmamasına rağmen İrfan’ın dünyasına ve Babil’e ilgi duyar. Yayınlanan son bölümde İrfan’ın printer’dan çıkarttığı biletleri ve üzerindeki yabancı ismi gören Ayşe, bu ismi araştırmaya başlamıştır. İrfan onun için değerli olsa da vazifesine bağlılığı onu şüpheli listesine sokmaktadır. Üstelik İrfan’ın aklına gelen ilk isim de Ayşe’dir.

İlay mı?

Süleyman’ın sevgilisi olsa da, İrfan’ı hala unutamadığı açıkça ortada olan İlay, İrfan’ın aniden ailesiyle birlikte ortadan kaybolmasını istemeyecektir. Aynı zamanda Babil’in batması, İlay’ın da para kaybetmesi demektir. İlay, bu sebeplerle şüpheli listesindedir.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.