Babacan: Milli güvenlikte yaş tahtaya basılmamalı

Partisinin genel merkezinde haftalık değerlendirme toplantısı gerçekleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren konularda asla yaş tahtaya basmaması gerektiğinin altını çizdi. Babacan, hükümete yönelik eleştirisinde Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçu’ diyerek uydurdukları yeni suçla birlikte söz söylemenin de yasaklanacağını iddia etti.

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında konuştu.

Dış politika ve ekonomiye yönelik gelişmeleri değerlendiren Babacan, Suriye’ye sınır ötesi operasyon hazırlığında olan hükûmete seslenerek, “Öyle sağda solda ‘Muhalefet operasyona destek vermiyor, yok öbür tarafı destekliyor’ falan filan gibi saçmasapan laflar etmeyeceksiniz. Haddinizi bileceksiniz’ diye konuştu.

“Türkiye, millî güvenliğimizi ilgilendiren konularda asla yaş tahtaya basmamalıdır” diyen Babacan, “Dış politika Sayın Erdoğan’ın ve ortaklarının keyfine bırakılmayacak kadar ciddi ve önemli bir alandır. Hükûmet, iç politikadaki hedefleri uğruna terörle mücadelemizi zayıflatacak hiçbir şey yapmamalıdır. Ülkemizin teröre karşı verdiği haklı mücadele dünyanın gözü önünde asla sorgulanmamalıdır” dedi.

“Birileri dış politika konusunda eleştiri duymaktan rahatsız. Çöken ekonomi, yok olan hukuk, can çekişen sağlık sistemi konuşulmasın istiyorlar” diyen Babacan, “am bu nedenle, olası Suriye operasyonu ile ilgili niyetlerinden şüphe duyuyoruz. Onun için hükûmete soruyoruz: Ülkedeki sorunların üstünü sınır ötesi bir operasyonla örtmek mi istiyorsunuz? Kapsamı nedir? Bugüne kadar aklınıza gelmedi de niye bugün gündeme getiriyorsunuz? Gelin siyasi partileri bilgilendirin. 8 yıl MGK üyeliği yapmış bir insanım. Millet meselesi, devlet meselesi nedir iyi bilirim” diye konuştu.

Elektrik ve doğalgaza yapılan zamları da yorumlayan Babacan, zamların suçlusu kendileri değilmiş gibi esnaf ile vatandaşı karşı karşıya bırakıldığını söyledi.

“BU GİDİŞLE AĞZIMIZI BANTLAYIP, HUZUR BULACAK”

“Halkı yanıltıcı verenleri arıyorsanız Beştepe’ye bakın” diyen Babacan, “Gazetecileri susturmak için Basın Kanunu’nu düzenlemek istiyor. İnternet sitelerini susturmak için internet sitelerini yıldırmak istiyor. Milletin sesini susturmak için de sosyal medyada ifade hürriyetini çiğnemek istiyor. Tek dertleri Türkiye’yi baskı ülkesine çevirmek. Kamu gücünü millete karşı kullanmayı marifet sanıyor. Ne diyor? ‘Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yaymak suçtur’ diye yasa çıkarmaya çalışıyorlar. Yeni bir suç uyduruyorlar. 3 yıla kadar da hapis cezası öngörüyorlar. Seçim yolunda kendisinin sözlerini tekrar etmeyen herkesi cezalandırmayı hedefliyor. Bu gidişle söz söylemeyi yasaklayacak, işi bitirecek. Aklı sıra ağzımızı bantlayacak, ancak öyle huzur bulacak” diye konutşu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.