Aysun Kaya “Aşka Ağıt”

Türk müzik dünyasının yakından tanıdığı, sanatçı Aysun Kaya; ‘Aşka Ağıt’ adlı maxi single’ıyla 4 yıl sonra muhteşem bir dönüş yapıyor.

‘Bul Beni’, ‘Yine Sensizim’, ‘Hoş Geldin Ömrüme’ adlı üç çalışmasının ardından, bu defa bambaşka bir tarzla dönen Aysun Kaya’nın albümü DMC etiketiyle 25 Şubat Pazartesi tarihinde tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak. ‘2001- 2002 Kral TV En İyi Çıkış Yapan Türk Halk Müziği’ sanatçısı olan Aysun Kaya, ‘Son Umudum,’ ‘Değirmen’, ‘Bensiz Aşka Doyma’, ‘Ayrılık Ateşi’ şarkılarıyla piyasaya damga vuracak.

blank

Stuttgart Müzik Cemiyeti’nde eğitim alan Aysun Kaya; albümü için başarılı fotoğrafçı Hakan Öcal’ın objektifine poz verdi. Kaya’nın styling’ini ise albüm konseptine uygun hazırladığı üç kostümle modacı Gülşah Saraçoğlu üstlendi. 6 aylık bir çalışmanın ürünü olan ‘Aşka Ağıt’ın aranjörlüğünü Suat Sakarya yaparken, çıkış şarkısının sözlerini Aysun Kaya ve Suat Sakarya birlikte yazdı. Kaya’nın fantezi müziği tarzında albümünde bir de hayranlarına sürpriz olarak Orhan Ölmez cover’ı olan ‘Bensiz Aşka Doyma’
bulunuyor.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.