Ayşegül Aldinç: Spikerlik yerine müziği seçtim

TRT Fm’de Pazartesi günleri 21:00­ – 23:00 saatleri arasında Behzat Gerçeker ve Samsun Demir’in sunumuyla yayınlanan “Enbeğenilen“ isimli programa bu hafta Ayşegül Aldinç konuk oldu.

Eski ve yeni sevilen şarkılarını seslendiren Aldinç, programa gelirken mahallenin kedisi Sibel ‘in aniden önüne çıkması ile ona basmamak için yüzü kapak düştüğünü anlattı ve ” Yüzüm berelendi, dizlerim ve parmağım yaralandı ” dedi.

Aldinç, dinlemek için pop müziği tercih etmediğini; klasik caz, pop caz ,sevdiğini söyledi.Ayşegül Aldinç programda ilginç bir de itirafta bulundu ve ” Yıllar önce TRT stüdyolarında spikerlik sınavına girdim, eğitim gördüm ve kazandım. Aynı sıralarda Eurovision’u da kazanınca ilgililerin ‘ Sen belli ki spikerlik yerine şarkıcılığı tercih edeceksin. Başka arkadaşlarının hakkını yeme’ dediler ve elediler. Sonrasında 1981yılında Eurovision’da temsil ettim ” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.