Aynur Aydın: Kıskanıldığımı düşünüyorum

Pop müziğin ünlü seslerinden Aynur Aydın, geçtiğimiz günlerde Enes Hergüneş’in hazırlayıp sunduğu Youtube üzerinden yayınlanan “Kalk Gel” programına konuk oldu.

Yeni şarkısı hakkında konuşan Aydın, samimi açıklamalarıyla dikkat çekti.

“Aysel Gürel’in şarkılarını söylemek benim için bir onurdur.”

Aynur Aydın 90’ların sevilen parçası “Gel Güzelim” i tekrar seslendirdi. Oldukça eğlenceli olan klibin yönetmenliğini de üstlenen Aynur Aydın, Aysel Gürel’in sözlerini yazdığı bir şarkıyı seslendirmenin kendisi için bir onur olduğunu dile getirdi.

“Gezi olayları ve Soma’dan etkilendim.”

Sanatçı’nın toplumun aynası olması gerektiğini söyleyen ünlü şarkıcı, “2016 yılında çıkardığım “Emanet Beden” albümünde Gezi Olaylarından ve Soma’daki maden faciasından etkilendim dedi.”

“Beyaz Show’a katıldığımda çok heyecanlandım.”

Aynur Aydın, “Beyaz Show’a katıldığımda çok heyecanlandım. Sahne şovum için kemancı istemiştim. Sulukule’den Kibariye’nin kemancılarını getirmişler ve bana hangi şarkıyı çalacaklarını sordular.” dedi.

Kıyafetinin de son anda geldiğini söyleyen Aydın, kostümünün istediği gibi olmadığını, kareografi’yi kıyafetin şifonuna takıldığı için yapamadığını ve kendisini kıyafetin içinde sünnet çocuğuna benzettiğini açıkladı.

blank
Aynur Aydın – Enes Hergüneş

“Kendimizi dünya’ya yanlış tanıttık.”

Şarkıcı; programın “Soru-Cevap” kısmında Hergüneş’in “Sizi en çok etkileyen insan kimdir?” sorusuna “Atatürk” cevabını verdi. Atatürk’ün aslında bir sembol olduğunu belirten Aynur Aydın; etkileyici olanın Atatürk’ün ilkeleri, iyi niyeti ve öngörüsü olduğunu söyledi.

Aynur Aydın, “Yurtdışında yaşadığım dönemde Türk gibi olmadığımı söylediklerinde sinirlenirdim. Bizim bu konuda kendimizi eleştirmemiz gerekir. Çünkü kendimizi dünyaya yanlış tanıttık.” dedi.

“Kıskanıldığımı düşünüyorum.”

“Sanatçı olmasını istemezdim diyebileceğim insanlar var.” diyen Aynur Aydın, bunun sebebini topluma kötü örnek olmaları olduğunu söyledi. Aynur Aydın, “Kıskanıldığımı düşünüyorum. Sanatçı arkadaşlarım benden ilham alıyor da diyebiliriz.” dedi.

YouTube video

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.