Aynur Aydın & Damla Yıldız “Yağdır”

Müzik sektörünün en sıra dışı ikilisini aynı şarkıda duymaya hazır olun…

Bir tarafta Türkiye’de alışılmışın dışında birçok ilke imza atan Aynur Aydın, öteki tarafta yepyeni bir akımın habercisi Damla Yıldız…

Dayanışma temasını en ince ayrıntısına kadar hissedeceğiniz yepyeni şarkının adı YAĞDIR.

Herkesin ortak acılarının,kaygı ve çıkış yollarının anlatıldığı birlikteliğin sözü ve müziği Murat Güneş’ e ait. Şarkının düzenlemesini dünya soundunun türkiye temsilcisi müzik prodüktörü Ozan Bayraşa yaptı.

2 farklı dönemden 2 farklı kadının aynı acıları yaşadığı ve aynı çıkış noktasını aradığı video klipte ; Damla Yıldız yara aldığımızda sarıldığımız içimizdeki çocuğu , Aynur Aydın ise aynı duygularda acıya karşı o çocuğu koruyan kadını tasvir ediyor.

blank
Aynur Aydın – Damla Yıldız

Şarkının video klibini ise yeni nesil yönetmen Mert Akay çekti.

Aynur Aydın’ın prodüktör olarak ilk projesi olan Yağdır ‘in kapak görselleri Elif Demiralp ve Burak Kılıçkaya tarafından çekildi.

Klibin styling’ini Aynur Aydın kostüm tasarımını ise Aslı Jackson yaptı.
Aynur Aydın & Damla Yıldız Yağdır videosu ile Türkiye’de bir ilke daha imza atıldı. Videoda yeni bir moda akımı olan ‘Gardrop Surgery’ tasarımlar kullanıldı. Baştan aşağı geri dönüşüme önem veren projede bir de Aslı Jackson’ın plastikten tasarladığı poşet elbise de kullanıldı.

Aynur Aydın & Damla Yıldız Yağdır Seyhan Müzik Gold etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında….

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.