Aydın Doğan: Dayanacak gücüm kalmadı

Aydın Doğan’ın Doğan Medya Grubu’nun satışı ile ilgili olarak genel yayın yönetmenlerini arayarak “dayanacak gücüm kalmadı” dediği ileri sürüldüKaynak: Aydın Doğan’dan satış itirafı.

Hürriyet gazetesi eski çalışanı magazinci İzzet Çapa, Doğan Medya Grubu’nun satılacağı haberinin duyulmasının ardından  Twitter’da yaptığı paylaşımda, Doğan Medya Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın öğle saatlerinde genel yayın yönetmenlerini arayarak “Artık dayanacak gücüm kalmadı ve satış gerçekleşti” dediğini iddia etti.Aydın Doğan’ın satış haberini verirken ‘son derece’ üzgün olduğunu aktaran Çapa, Doğan Medya Grubu çalışanları arasında “Yarın ne olacak, tazminatlar nasıl ödenecek telaşı” yaşandığını kaydetti. Kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili birçok yorumda bulunan Çapa, “Aydın Doğan, öğle saatlerinde genel yayın yönetmenlerini arayarak ‘artık dayanacak gücüm kalmadı ve satış gerçekleşti’ dediğinde son derece üzgünmüş… Çalışan tüm basın emekçilerine Allah kolaylık versin. Çünkü tüm Doğan Holding binalarında büyük bir panik yaşanmaktaymış. Herkeste “yarın ne olacak, tazminatlar nasıl ödenecek?” telaşı had safhada. Aydın Doğan’a yakışan geride bıraktığı herkesin tazminatını ödemektir” dedi.

“Peki bu durumda Fikret Bila’yı neler bekliyor?””Doğan Grubu ilk defa satılmıyor… Onların grubu içerden satan çok adamı vardı” yorumunu da yapan Çapa, şöyle devam etti:”Vatan ve Milliyet Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, basın dünyasında Fikret Bila’nın Milliyet’ten gönderilmesine karar veren kişi olarak bilinir. Peki bu durumda Fikret Bila’yı neler bekliyor?Peki ya Mehmet Ali Yalçındağ çok mu büyük sürpriz olur? Bekleyip göreceğiz…Hürriyet binasının içindeki Hürriyet Dünyası’nın barında izdiham yaşanıyor. Kimse eve gitmedi. Durum değerlendirilmesi yapılıyor.”Kaynak: Aydın Doğan’dan satış itirafı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.