Aydın Didim’de rüşvet iddiası!

Aydın Didim’de Su Sporları Faaliyet alanları Didim Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıda su sporları faaliyeti gösteren işletmeciler ve Milli Emlak Müdürü’nün de katıldığı toplantı ile sezon başında belirlendi.

Kemal ETLEÇ / Didim Postası (AYDIN İGFA) – Alınan bilgiye göre; Aydın İl Kültür Turizm Müdürü Umut Tuncer, işletmecilere kullanılan iskelelerin sezon sonu itibarı ile mevzuata uygun yasal hale getirilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

İşletmeciler konu hakkında şikayetlerini dile getirirken, Milli Emlak Müdürlüğü görevlilerinin hatalı işlem yaptıklarını belirttiler.

Konuyu detaylandıran işletmeciler, görevlinin kendilerinden talep ettiği rüşvetin verilmediği için tahakkuk ettirilen ecri misilin astronomik rakamlar olduğunu ifade ettiler.

Milli Emlak Müdürlüğü ise konuya ilişkin yaptığı araştırmada ecrimisil ücretlerinin senelere sair artması gerekirken düşüş göstermesinin düşündürücü olduğunu ifade etti.

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, konunun tekrarlanması halinde Milli Emlak Müdürü’nü de sorumlu tutacağını Didim İlçe Kaymakamı ve işletmecilerin önünde söyleyerek uyarıda bulundu.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen konuşmanın ardından görevli memur hakkında soruşturma açılıp açılmadığı ise belirsizliğini koruyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.