Avrupa kıtasındaki kanser vakalarının yüzde 10’u kirlilikten

Avrupa Çevre Ajansı’nın yeni araştırmasında, kıtadaki kanser vakalarının yüzde 10’unun kirlilikten kaynaklandığı belirlendi.

İSTANBUL (İGFA) – Avrupa Çevre Ajansı (AÇA), kıtadaki kanser vakaları ile çevresel etkileri araştıran yeni bir çalışma yaptı.

Araştırma sonucuna göre, Avrupa’daki kanser vakalarının yüzde 10’unun hava kirliliğinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Kanser ve çevre etkilerini ortaya koyan araştırmada, her yıl 2,7 milyon kişinin kirlilik yüzünden kansere yakalandığı ifade edildi.

1986 yılından bu yana hava kirliliğini azaltmaya yönelik sistem ve çözüm geliştiren yerli üretici Bomaksan, filtrasyon sistemleri ile hem insan sağlığını koruduğunu, hem de çevre dostu sistemleriyle üretim verimliliğini arttırdığını söyledi.

Öte yandan üretim süreçlerinde açığa çıkan toz ve duman istenmeyen kirlilikler olarak biliniyor. Bu kirlilikleri toplayıp filtre etmek, üretim süreçlerinin daha verimli ve daha güvenli işlemesine yardımcı oluyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.