“Avcılık tamamen yasaklasın” kampanyasına Tarkan’dan destek geldi

"Avcılık tamamen yasaklasın" imza kampanyasına ünlü şarkıcı Tarkan'dan destek geldi.

Ünlü şarkıcı Tarkan, Twitter hesabından “Avcılık tamamen yasaklasın” imza kampanyasına destek oldu.

Tarkan, mesajında, “Sen de destek ol! Hep birlikte destek olalım ki bu hayvanların yaşam hakları ellerinden alınmasın” ifadelerini kullandı.

“YAŞAM HAKLARI VE ALANLARI ELLERİNDEN ALINAN TÜM CANLILARIN SESİ OLMA ZAMANI”

5 bin kişi hedefine yaklaşan imza kampanyası, kendilerini Yaşam Savunucuları olarak tanıtan 100’e yakın dernek ve oluşumun bir araya gelmesiyle oluşturuldu.

Söz konusu kampanyanın metninde ise şu ifadeler kullanıldı:

“Tarım Orman Bakanlığı, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, hangi canlının kaç birey, ne koşullarda, nerelerde öldürüleceğine karar vermek yerine, onları koruyan kararlar almalıdır. Geçtiğimiz 16 yıl içinde yaklaşık 17 bin avcılık kursu açılmış ve yaklaşık 500 bin kişi avcılık sertifikası almıştır. Doğanın korunmasından sorumlu kurumlar, silah endüstrisinin ve avcıların doğamızı yok etmesine ne yazık ki seyirci kalmakta, daha da üzücüsü bu durumu teşvik etmektedir. Şimdi, yaşam hakları ve alanları ellerinden alınan tüm canlıların sesi olma zamanı. Çünkü yaşam hakkı bütün canlılar için pazarlık edilemez en doğal hak. Hepimizin yaşamı birbirine bağlı. İnsan diliyle kendi haklarını savunamayan tüm canlıların sesi oluyoruz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.