Atık yağlar can dostlara mama oluyor

Seferihisar Belediyesi’nin düzenlediği “Atık Yağ Kampanyası” hem doğayı koruyor hem de can dostlarına destek oluyor.

Seferihisar Belediyesi, evlerden bitkisel atık yağ toplama projesi kapsamında başlattığı “Atık yağını getir mamanı götür” kampanyasıyla atık yağları topluyor.

Proje kapsamında, atık yağların doğaya zarar vermeden geri dönüştürülmesi hedeflenirken atık yağlarını getiren vatandaşlara ise 1 kilo kedi veya köpek maması hediye ediliyor.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Seferihisar’da sürdürülebilir bir gelecek için yapılan projelere bir yenisini eklediklerini belirterek “Lavabolardan dökülen atık yağlar içme suyumuzu kullanılamaz hale getirerek boru ve kanalizasyon sistemlerinde tıkanmalara sebep oluyor. Bu sebeple ilçemizde yürüttüğümüz Sıfır Atık kampanyamıza can dostlarımıza da destek olmak adına “Atık yağını getir mamanı götür” projemizi ekledik. Bu sayede atık yağ getiren vatandaşlarımıza mama hediye ediyor ya da onlar adına barınağa bağışta bulunuyoruz. İlk başta Haziran ayı sonuna kadar sürdürmeyi planladığımız kampanyamız yoğun ilgi görünce devam kararı aldık, kalıcı olarak “Atık Yağını Getir Mamanı Götür” kampanyası hep devam edecek. Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet göstererek evlerde biriktirdikleri bitkisel atık yağlarını Seferihisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne teslim etmelerini rica ediyorum” dedi.
Atık yağını getir mamanı götür kampanyasında 20 litre yağ ile Kopuz Park sitesi listede ilk sırada.
Kopuz Park Sitesi : 20 litre
Hüseyin Özlü ( Papatya Apartmanı) : 5 Litre
Pelin Demirbilek ( Satsuma Park) : 5 Litre
Gülşen Akdoğan : 3 Litre
Sevda Doğan : 2 Litre
Mine Karadaş : 2 Litre
Emine Benli ( Aslan Apartmanı) : 1 Litre

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.