gazetemag tv

Asuhan “Sen Yoksun Diye”

Türkücü Asuhan “Sen Yoksun Diye” adını verdiği maxi single çalışmasını sanatçı dostlarının yardım ve desteği ile piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor.

On dört yıl aradan sonra beş şarkıdan oluşan maxi single albümünü önümüzdeki günlerde Özdemir Plak etiketi ile piyasaya çıkartmaya hazırlanan “Seksi Türkücü” lakaplı Türk halk müziği şarkıcısı Asuhan sanatçı dostlarının desteğini de arkasına aldı. Albümünde üçü arabesk, iki tanesi ise türkü formatında olan beş şarkı seslendiren şarkıcı en büyük hayalinin Müslüm Gürses şarkıları okumak olduğunu belirterek “Bu çalışmamın manevi değeri çok yüksek. Müslüm Gürses şarkısı okumak en büyük hayalimdi. Onunla uzun yıllar çalıştım ve benim hayatımda çok önemli yeri olan kıymetli bir insandı. Hem değerli eşi Muhterem abla hem de Müslüm abim ailem gibiydiler. Onu kaybettikten sonra adını yaşatmak ve onu çok sevdiğimi herkese duyurmak istedim” dedi.

Önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak albümün Muhterem Nur’un vesile olması ile çıkartma kararı aldığını belirten Asuhan, her ikisine de minnettar olduğunu belirtiyor.

Albüme adını veren “Sen Yoksun Diye” adlı şarkıyı Müslüm Gürses 43 yıl önce seslendirmişti. Kısa bir süre önce klibide çekilen şarkının çekimleri sırasında seti ziyarete gelen oryantal Asena’da klipte rol aldı. Albümün çıkış şarkısı olan “Sen Yoksun Diye” adlı şarkıyı yıllar önce seslendiren Müslüm Gürses’in de kısa da olsa klipte görüntüsüne yer veriliyor…

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.