“Arzu Tramvayı”nın yeni sezon biletleri satışta

Geçen sezon 26 oyunla 25 bin seyirciye ulaşan ve sezonun en çok konuşulan oyunlar arasında yer alan “Arzu Tramvayı”nın yeni sezon biletleri satışta!

ID İletişim ve BKM’nin yapımcılığında sahnelenen, Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim’i bir araya getiren “Arzu Tramvayı” sezonun ilk oyunu için 29 Eylül Cumartesi günü Uniq Hall’de izleyicisiyle buluşacak!

Her oyunu yaklaşık 1000 kişi tarafından izlenen oyunun yönetmenliğini Hira Tekindor, uygulayıcı yapımcılığını Nisan Göknel, dekor ve kostüm tasarımını Şirin Dağtekin Yenen, ışık tasarımını Yakup Çartık, müziklerini ise Tolga Çebi hazırladı.

Kısaca hikaye

Mississippi’li zengin bir ailenin kızı olan lise öğretmeni Blanche DuBois, 10 yıldır görmediği kız kardeşi Stella’nın New Orleans’taki evine gelir.

Blanche, bütün akrabalarının ölümünden sonra, çocukluklarının geçtiği çiftlik evi Belle Reve’i kaybetmiştir ve hayatta kalan tek akrabası

Stella’nın, kocası Stanley Kowalski’yle birlikte yaşadığı, tek

odalı evinden başka gidecek yeri yoktur. Hamile olan Stella’nın böyle işçi sınıfı bir mahallede, küçücük bir evde ve en önemlisi Stanley gibi kaba bir adamla nasıl yaşayabildiğini anlayamaz.

Hayatının bu en çaresiz zamanlarında, onu koruyup kollayacak birini ararken, eve kağıt oynamaya gelen Stanley’nin arkadaşlarından Mitch’le tanışır.

GazeteMAG Arşiv Haberler