Arnavutluk’un 6’ncı Cumhurbaşkanı vefat etti

Arnavutluk eski Cumhurbaşkanı Bujar Nishani 56 yaşında hayatını kaybetti.

ANKARA (İGFA) – Nishani’nin vefat haberini Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta, sosyal medya hesabından paylaştı. Cumhurbaşkanı Meta, “Cumhurbaşkanı Nişani, doğruluk ve vizyon sahibi bir liderin nadir değerlerine sahip bir kişilik olarak her zaman hatırlanacaktır. Arnavutluk’a ve demokrasiye olan katkısı her zaman saygıyla yad edilecektir” ifadelerini kullandı.

blank

NİSHANİ KİMDİR?

29 Eylül 1966 Dıraç doğumlu olan Bujar Nishani, Haziran 2012’de Arnavutluk’un seçilen ve 2017’ye kadar görevde olan 6. Cumhurbaşkanı idi. Arnavut politikacı olan Nishani, seçimler zamanında MP Demokrat Parti üyesi ve İçişleri Bakanıydı. Arnavutluk Parlamentosu’nda muhalefetin uzlaşması olmadan 140 oy üzerinden aldığı 73 oy sayısının salt çoğunluğu ile Cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.