Arkki Türkiye Yaz Okulu Kuzguncuk İskelesi’nde!

Finlandiya temelli “Arkki” tasarım atölyeleri, 6-11 yaş aralığındaki çocukları, yaz

tatilli boyunca mimarlık ve tasarım yoluyla inovatif becerilerini geliştirmeleri için Kuzguncuk İskelesi’ne davet ediyor.

Türkiye Tasarım Vakfı, Finlandiya temelli Arkki ile yaptığı iş birliği kapsamında çocuklara erken yaşta tasarım farkındalığı kazandırmayı amaçlıyor. 29 yıldır Finlandiya’da çocukların tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştiren eğitimleri kurgulayan Arkki’nin atölyeleri, Türkiye Tasarım Vakfı aracılığı ile Türkiye’de çocuklarla buluşuyor.

Arkki Türkiye tasarım atölyeleri, 25 Temmuz – 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kuzguncuk İskelesi’nde çocuklarla buluşmak için hazırlanıyor. Atölyeler sayesinde yarının yaratıcıları olan bugünün çocukları tasarım odaklı düşünmeyle potansiyellerini keşfediyorlar.

Çocukların tasarım becerilerinin geliştirilmesi için yaratıcılık, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünebilme gibi alanlarda çalışmalar yürüten Arkki, 6-8 yaş grubunu “Kaşifler” ve 9-11 yaş grubunu “Araştırıcılar” olarak adlandırıyor. Kaşifler ve Araştırıcılar, yaz tatilli boyunca Kuzguncuk İskelesi’nde yaşamla bağlantılı eğlenceli ve eğitici proje aracılığıyla fikirlerini deneyerek ve test ederek yaratıcı yönlerini geliştirecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.