gazetemag tv

Apple, yeni nesil iPhone’lar için radikal bir karar almaya hazırlanıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple yeni nesil iPhone X modelinde radikal bir değişikliğe gitmek için kolları sıvadı. Eğer bu değişiklik gerçekleştirilirse iPhone, fiziksel portlardan tamamen arınmış bir hale geçecek.

Hatta şirketin 2017 yılında bu hamleyi gerçekleştirmeyi planladığı ancak kablosuz şarj istasyonu ile yaşadığı sorunlardan dolayı bu radikal kararı gerçekleştiremediği ifade ediliyor.

Apple AirPower çıkışının yılan hikayesine dönmesi yaşanılan sorunlara en güzel örnek. Bunun yanı sıra Lightning bağlantısı, şarj ve veri transferi konusundaki sınırlı yeteneklerinin yanı sıra yetersiz aksesuar ekosistemi ile de pek başarı gösteremedi.

Ek olarak MacBook modellerinde bile şirket, bu bağlantının yetersizliğinden dolayı daha fazla hız ve güç sağlayan USB Type-C portuna geçiş yapmak zorunda kaldı.

Bu gelişmeler şirketin mobil cihazlarında Lightning bağlantısından artık vazgeçeceğine ve USB Type-C kullanmaya başlayacağına ya da başka bir şey deneyeceğine işaret olarak kabul ediliyor.

Söz konusu haberler ABD basınında geniş yer buldu. Haberler Apple’a yakın kaynaklar dayandırılsa da Apple’dan konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.