‘Apple Pencil’ iPhone’a mı geliyor?

Yeni ortaya çıkan bir patent, Apple’ın iPhone için ilginç planlar yaptığını gösteriyor…

Yeni ortaya çıkarılan, 2015’te Apple tarafından başvurusu yapılan bir patent, firmanın Apple Pencil’ı iPhone’a getirmeyi düşündüğünü gösteriyor.

Patently Apple’ın gün yüzüne çıkardığı patent, Apple Pencil’ın iPad ile sınırlı kalmayıp, iPhone’u ve iPod Touch’u destekleyebileceğini söylüyor. Apple Pencil sadece iPad Pro’ya özel bir aksesuar olduğu için böyle bir hamlenin büyük bir değişiklik olacağı kesin. Apple Pencil şu an daha çok sanatçılar tarafından kullanılıyor ancak patent gerçeğe dönüşürse cihaz, “oyunlarda, video konferansta, epostalarda, anında mesajlaşmada” kendisine kullanım alanı bulabilir.

Patent, mesajlaşma yazılımlarında mesaj yazmaktan çok “çizmekten” bahsediyor. Mesajlaşmada emoji’lerin ve sticker’ların giderek yaygınlaştığı bir dönemde çizerek mesajlaşmak, kendimizi ifade etmenin yeni yolu haline gelebilir. Patent başvurusu 2015’te yapıldığından Apple fikirlerinden çoktan vazgeçmiş olabilir ama yine de böyle bir olasılığı hayal etmek güzel. Chip

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.