Apple mağazaları iki hafta kapalı

Apple’ın CEO’su Tim Cook, dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs sebebiyle Çin dışındaki bütün Apple mağazalarının 27 Mart tarihine kadar kapalı olacağını açıkladı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklamada, şirketin koronavirüs araştırmaları için 15 milyon dolar bağışlayacağı belirtilirken virüse karşı Çin’de kapanan mağazalarının açılacağı belirtildi.

ÇİN DIŞINDAKİ BÜTÜN MAĞAZALAR KAPATILACAK

Cook, 27 Mart tarihine kadar Çin dışındaki bütün Apple mağazalarının kapalı olacağını aktardı. CEO, mağazaların kapalı olduğu dönemde internetten danışma kanallarının açık tutulacağını belirtti.

Cook tarafından Apple’ın internet sitesinde yayımlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Şu anda hataya yer yok. Büyük riski ne zaman arkada bırakacağımızı bilmiyoruz.”

Türkiye’de Apple’ın iki mağazası bulunuyor. Mağazaların İstanbul Avrupa Yakası’nda Zorlu Center’da, diğeri de Anadolu Yakası’nda bulunan Akasya AVM’de.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.