“Antroposen 001” ile büyük beğeni toplayan maNga, ilk klibini El Aman’a çekti

Yayınladıkları beşinci stüdyo albümleri “Antroposen 001” ile büyük beğeni toplayan Türkçe alternatif rock müziğinin MTV ödüllü öncü grubu manga, albümün ilk klibini ‘El Aman’ adlı şarkısına çekti.

Sözleri grubun solisti Ferman Akgül’ün büyük dedesi ünlü halk ozanı Aziz Üstün imzası taşıyan şarkının müziği maNga’ya düzenlemesi Ferman Akgül ve Yağmur Sarıgül’e ait. Şarkının prodüktörlüğünde ise gruba Demir Demirkan eşlik ediyor.

maNga’nın solisti Ferman Akgül düşüncelerini şu şekilde paylaşıyor; ‘’Büyük dedem Aziz Üstün, Aşık Veysel’in saz arkadaşı, bu şiir de yıllar önce dedem tarafından kaleme alındı ve nesiller sonra Antroposen 001 albümümüzde kendine yer edindi.’’

Temasında insanlık ve doğa duyarlılığını temel aldıkları “Antroposen 001” ile aynı zamanda Türkiye’nin birçok kentinde turnelere katılan başarılı grup, konserlerde çektikleri görüntüleri kliplerine ekledi. Klip için özel olarak çekilen performans görüntüleri ve doğal kaynakların resmedildiği sekanslarla bütünleşen projenin yönetmenliğini İlke İşisağ üstlendi.

Dünyadaki tüketim hazzı, çevre kirliliği, küresel ısınma, iklim değişikliği, salgın hastalıklar, savaş ve göç gibi küresel birçok felaketi bütünsel bir formda dinleyicileriyle paylaşan maNga, bu distopik dünyanın kapılarını “Antroposen 001’’ ile aralıyor.

maNga’nın kendi yapım firması ‘’maNgamusic’’ çatısı altından yayınlanan ilk albüm özelliği taşıyan “Antroposen 001’in ilk klibi El Aman, 1 Haziran Çarşamba günü itibariyle tüm dijital müzik platformları ve kanallarında yayında!

Teşekkürler!

Hatırası için Aziz Üstün ve ailesine, Anadolu çekimleri için Esra Jones ve Gözde Kural’a , yönetmenimiz İlke İşisağ ve tüm ekibine, menajerimiz Talent İstanbul’a, tüm görsel tasarımları için Ömer Köse’ye, YouTube’daki sağ kolumuz Eğlence Fabrikası’na, Event4ever ve Atlantis Yapım’a, basın danışmanımız İnci Razaki ve ekibine, albümde emeği geçen herkese ve konserlerimizi dolduran, bize güç veren siz delilere teşekkürlerimizle!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.